Використання сучасних монтажних матеріалів і нових технологій монтажу дозволяють уникнути багатьох типових проблем. Віднедавна КП «Чернігівводоканал» розпочало встановлення люків за новою європейською технологією. І хоча нова технологія та й сам люк – дорожчі, але збільшення міжремонтного інтервалу (відповідно, зменшення затрат підприємства) та безпека на дорозі варті того.
Ще один колодязь приведено до ладу
Як повідомили мешканці, один з оглядових колодязів водопровідної мережі міста просів значно нижче рівня асфальту і несе загрозу для автомобільного транспорту, що рухається по вул. Шевченка у напрямі центру міста. КП «Чернігівводоканал» оперативно відреагувало на звернення – ремонтно-будівельна дільниця підприємства провела заміну люку оглядового колодязя, виконавши роботи за сучасною технологією.
У вівторок, 25 жовтня на ділянці вул. Шевченка між Красним мостом та вул. Молодшого КП «Чернігівводоканал» було проведено заміну люку оглядового колодязя водопровідної мережі міста. Заміна проводилася за новими сучасними технологіями з використанням люку європейського виробництва, виготовленого з високоміцного чавуну з кулястим графітом марки ВЧШГ500-7. Застосування таких люків та нової технології їх монтажу дозволить не тільки заощадити чималі кошти в процесі експлуатації, але й вирішити безліч насправді дуже болючих питань: уникнути випадків ДТП в результаті просідання люків та руйнації кришок або їх вибивання з корпусів колесами автомобілів, унеможливити випадки травмування і загибелі людей, уникнути частих випадків крадіжки кришок люків.
Технології потрібно удосконалювати
Самим «слабким місцем» в будівництві оглядового колодязя є установка люку. Зазначимо, що часто навіть суворого дотримання нормативів при проведенні монтажу оглядових люків недостатньо для гарантування їх надійної і тривалої експлуатації, а ще важливіше – для забезпечення безпеки дорожнього руху. Спеціалісти стверджують, що традиційна вітчизняна схема монтажу люків на сьогоднішній день просто морально застаріла!
Навіть за умови того, що використаний при монтажі цементний розчин буде не нижче марки М400, а будівельники професійно викладуть на нього цегляну кладку і встановлять корпус люка – нема гарантії, що в наших кліматичних умовах, а також під впливом високих навантажень динамічного характеру така конструкція «протягне» хоча б рік. Вже після першої зими, починаємо дивуватися, чому це всі люки на наших дорогах попровалювались нижче рівня дорожнього покриття. Більш того, в результаті навантажень може відбутися руйнація опорної плити, і ремонт виллється, як то кажуть, «в копієчку». Та й звичайне вирівнювання люку – це недешева процедура.
В той же час використання сучасних монтажних матеріалів і нових технологій монтажу дозволяють уникнути багатьох типових проблем. Знедавна КП «Чернігівводоканал» розпочало встановлення люків за новою європейською технологією. Так, нова технологія та й сам люк – дорожчі, але збільшення міжремонтного інтервалу (відповідно, зменшення затрат підприємства) та безпека на дорозі варті того.
…враховуючи загрозу, яку несуть життю і здоров’ю громадян відкриті або занижені колодязі, керівництвом КП «Чернігівводоканал» було прийняте рішення щодо оперативного реагування на інформацію по небезпечним колодязям, незалежно від їх належності.
Оскільки диспетчерська служба КП «Чернігівводоканал» працює цілодобово і аварійні бригади мають можливість оперативно реагувати на повідомлення, громадяни можуть інформувати про небезпечні колодязі, подзвонивши на телефон диспетчерської служби КП «Чернігівводоканал» за міським номером: 67-67-87.
Ігор ГРИЩЕНКО