Громади. Одну з наймолодших ОТГ Чернігівщини – Борзнянську – позбавили соціально-економічної субвенції. Для Борзни вона мала бути найбільшою в області – 9,1 мільйона гривень. Важко повірити, але ці гроші особисто «вибивав» у тодішнього прем’єра Гройсмана міський голова Анатолій Койда. Втім, 4 грудня уряд Олексія Гончарука вирішив, що Борзна – і так самодостатня громада, тому додаткової дотації з державного бюджету вона не потребує.
Планували купити техніку, відремонтувати дороги та готель
Всього бюджети Чернігівщини недоотримали від Уряду у 2019 році 44 мільйони гривень. Ці кошти заклав ще минулий Кабмін, і вони мали бути спрямовані на соціально-економічний розвиток регіонів. Із недоотриманих грошей дірку від бублика дістали Городня, Новгород-Сіверський та Борзна. Остання недоотримала п’яту частину від загальної суми коштів – 9,1 мільйона гривень.
«Я особисто їздив на засідання уряду, і тодішній прем’єр Володимир Гройсман виділив персонально для Борзни 9,1 мільйони гривень», – пояснює походження фінансів Борзнянський міський голова Анатолій Койда.
Ці кошти мали піти на соціально-економічний розвиток громади. За них планували закупити новенькі грейдер і бульдозер, пробити свердловину для школи та дитячого садочка у Кинашівці, капітально відремонтувати частину дороги в Борзні та під’їзд до міського сміттєзвалища. Ще частина грошей мала піти на реконструкцію комунального готелю «Колос», який розташований в центрі Борзни і нині використовується як адміністративна будівля.
«Проект реконструкції готелю розроблений три роки тому, – каже міський голова. – Готель обшарпаний і має, м’яко кажучи, неестетичний вигляд. Планувалося утеплити стіни, замінити вікна та дах. Це не тільки змінило б вигляд готелю, але й дозволило б економити на енергоносіях, а отже – заощаджувати бюджетні кошти».
У Борзнянській громаді сподівались на освоєння коштів, вже навіть і тендери оголосили, однак після 4 грудня, коли було внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів від 10.07.2019 року № 500-р, якими змінено розподіл субвенції між місцевими бюджетами на соціально-економічний розвиток, всі тендери скасували.
Через райдержадміністрацію «завис» перший трансфер
Не встигли освоїти і виділені перші 2,8 мільйони гривень.
«Це – частина коштів, які нам перерахували за постановою Гройсмана, – пояснює Анатолій Койда. – Але оскільки ми тільки з нового року будемо фінансуватися напряму, то гроші перекинули на район з цільовим призначенням «для міста Борзна». Утім, вийшло так, що в райдержадміністрації вирішили освоїти ці кошти самостійно. Мені довелося за них повоювати, – продовжує міський голова. – Я писав листи в держказнайчейство, прокуратуру, Чернігівську ОДА – в результаті ці кошти заблокували. Тепер їх, швидше за все, мають повернути в держбюджет».
У Борзні вже не чекають, що в цьому році їм щось перепаде. Викручуватимуться власними силами.
«Звісно, ці кошти дозволили б вирішити багато нагальних проблем, одна з яких – закупівля «швидкої». Після передачі нам районної лікарні виявилося, що доставка хворих з Борзни в Чернігів здійснюється на платній основі, – розповідає Анатолій Койда. – Треба відвезти в Чернігів лежачого – замовляй за 40 тисяч гривень з Києва «Борис» або за 20 тисяч гривень «швидку» з Чернігова. А що робити людям, у яких немає таких грошей? Бери та вмирай! Ми у будь-якому випадку купимо реанімобіль для Борзни. Сподіваємось на співфінансування з Високим, Плисками та Комарівкою. Не захочуть – то самі викрутимося».
До речі, вартість такого авто складає 1,2 мільйона гривень. Наразі в Борзнянській міській раді працюють над формуванням свого першого бюджету. Про цифри поки що говорять неохоче, переконують лише в тому, що громада є самодостатньою і на захищені статті коштів у 2020 році вистачить. У наступному ж році тут все ж розраховують на допомогу від держави – її до цього зобов’язує закон!
Віталій Назаренко.
На фото автора: Анатолій Койда показує напрямок, куди послав Борзну уряд
Комментирование закрыто