Четверг, 21 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Держава надала шанс добровільно задекларувати свої активи

Держава надала шанс добровільно задекларувати свої активи


Ви придбали нерухомість, чи, можливо, новеньке авто? Або ж інвестували кошти в бізнес? Але не змогли вчасно довести легальність отриманих доходів на такі витрати? Держава надає кожному шанс це виправити. Для цього запровадила механізм одноразового декларування. А це дає можливість українцям легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки або були сплачені не в повному обсязі, та власність. Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Про це для читачів видання Біла хата детальніше розповіла начальниця Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області Людмила Слотюк.

З 1 вересня 2021 року громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства. Триватиме кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування до 1 вересня 2022 року.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається в електронній формі безпосередньо декларантом до Державної податкової служби України.

Скористатися таким правом можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами, але які

були резидентами на дату отримання (набуття) об’єктів декларування чи доходів, за рахунок яких були набуті об’єкти декларування.

Не мають права на одноразове декларування:

— неповнолітні та недієздатні особи;

— особи, які у період з 2005 року подавали декларацію відповідно до антикорупційного законодавства;

— особи, до яких застосовані спеціальні економічні та інші заходи (санкції).

Задекларувати можна валютні цінності, нерухомість в Україні та за кордоном, транспортні засоби та інше цінне рухоме майно, цінні папери та корпоративні права, грошові активи.

У разі декларування готівкових коштів, їх попередньо слід внести на спеціальний банківський рахунок в Україні.

Не підпадають під одноразове (спеціальне) добровільне декларування:

— квартира/квартири загальною площею не більше 120 м кв або житловий будинок/будинки загальною площею не більше 240 м кв;

— некомерційні нежитлові будівлі загальною площею не більше 60 м кв;

— земельні ділянки в межах норм безоплатної передачі;

— один транспортний засіб особистого некомерційного використання за визначеними критеріями;

— інші активи, крім вже зазначених, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. гривень на 1 вересня 2022 року (дату завершення декларування).

Подання декларації передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у розмірі від 2,5 до 9 відсотків у залежності від задекларованих активів.

Для декларування зовсім не потрібно бігти в податкову, адже законом передбачено подання декларації лише в електронній формі.

Оплата здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Крім того, передбачено ряд альтернатив для сплати податкового зобов'язання частинами. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/