Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чиновницька братія не бажає зберегти «Древній Любеч»

Чиновницька братія не бажає зберегти «Древній Любеч»


Чернігівський осередок «Вільних Людей» уже більше року робить усе можливе, щоб зберегти музейний комплекс «Древній Любеч».

Минулого року керівництво новоствореної Любецької ОТГ висловило намір створити на території музею Центр надання адміністративних послуг. Разом з цим, музей отримав грант від ЄС на облаштування фондосховищ. Звичайно, якщо на території буде створено вищезгаданий Центр, про отримання грантових коштів, мови йти вже не може.

На захист музейного комплексу виступили “Вільні Люди” на початку грудня 2017 року організували конференцію: за одним столом зібрали науковців, істориків, громадськість та керівництво музею. У результаті напрацювали спільні заходи, аби не допустити вилучення майна Музею.

Заступник керівника Проводу «Вільних людей» народний депутат Сергій Висоцький звернувся із запитами до Чернігівської обласної ради, Чернігівської ОДА та Міністерства культури України. У відповідь всі установи підтвердили: музей необхідно зберегти.

Відповідно до п. 8 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про музей та музейну справу”, територія, відведена для музею, належить до земель історико-культурного призначення.  На цій території та в музейних будівлях забороняється діяльність, що суперечить його функціональному призначенню.

«Музей «Древній Любеч» — це не просто точка на географічній та історичній карті України. Це одне з ключових міст України-Руси, вперше згадано ще в “Повісті врем'яних літ” у 882 році. Розвиваючи історичні знання про Любеч, ми сприяємо його популяризації як одного зі стовпів тисячолітньої української держави. Не менш важливе і його прикордонне та туристичне значення. Любеч знаходиться на білорусько-українському кордоні і повинен стати центром туризму на  Чернігівщині та Київщині”,  — зазначає Олександр Ясенчук, координатор чернігівського осередку “Вільних Людей”.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/