Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чи віддасть Уряд торфозавод військовій громаді?

Чи віддасть Уряд торфозавод військовій громаді?


Фонд державного майна заявив про наміри продати торфовидобувні підприємства країни. Мова йде про незначні суми від продажу – від 1 до 3 мільйонів гривень за цілісні майнові комплекси з неоціненними покладами торфу.

В унісон із заявами чиновника з Фонду Держмайна до Уряду письмово звернувся очільник військової громади – Гончарівський селищний голова Віталій Рудник. У своєму зверненні керівник територіальної громади просить голову Кабміну Дениса Шмигаля передати на баланс територіальної громади Смолинський торфозавод, який розташований на її території і працює на землях громади.

Серед семи держпідприємств, про продаж яких заговорив заступник голови ФДМУ Тарас Єлейко, є й ДП «Чернігівторф», в структуру якого як філія входить і Смолинський торфозавод.

За словами виконуючого обов’язки директора підприємства Юрія Бондаренка, коли його приймали на роботу, то гарантували, що приватизація торкнеться виключно збиткових і фактично не діючих держпідприємств. На налагодження показників роботи у ФДМУ дали три роки. Разом із тим за обіцяним пішли розмови про приватизацію держпідприємств.

В унісон із заявами чиновника з Фонду Держмайна до Уряду письмово звернувся очільник військової громади – Гончарівський селищний голова Віталій Рудник. У своєму зверненні керівник територіальної громади просить голову Кабміну Дениса Шмигаля передати на баланс ОТГ Смолинський торфозавод, який розташований на території і працює на землях громади.

«Смолинський торфозавод має стратегічне значення не тільки для Чернігівської області. Це – паливо для сільських шкіл, садочків і лікарень. Значною кількістю торфобрикету забезпечуються військові частини та поліція. Через загострення ситуації на Донбасі і загрозою воєнного конфлікту з Росією, прошу Вас прийняти рішення про передачу стратегічного Смолинського заводу в Гончарівську громаду. У громаді проживає 80% військових і дерибан стратегічного заводу дуже впливає на морально-психологічний стан в регіоні», - резюмував голова військової громади Чернігівщини.

Нагадаємо, ще в січні виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко  запропонував Кабінету Міністрів України повернути державні торфовидобувні підприємства з управління Фонду державного майна до сфери управління Міністерства енергетики, таким чином залишивши стратегічну галузь у власності держави.

Державне підприємство «Чернігівторф» — одне з небагатьох в Україні, яке має спецдозвіл на користування надрами. Запаси торфу на родовищах поблизу Смолина оцінюють на 100 років інтенсивного видобутку.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/