Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чи можна самовільно пиляти дерева на прибудинковій території?

Чи можна самовільно пиляти дерева на прибудинковій території?


Існує думка серед людей, що нібито на прибудинковій території можна спилювати (рубати) дерева, якщо вони їх висаджували та доглядали за ними. А чи дійсно це так? 

Про це розповіла нашим читачам головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Чернігівської області Марія Плетінь.

Помилково люди можуть вважати, що прибудинкова територія – це їх приватна власність. Однак, відповідно до Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинковою територією визначається територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку.

До складу прибудинкової території, у разі наявності, можуть входити також вимощення навколо житлового будинку; смуга озеленення вздовж стін житлового будинку, місцевий проїзд, тротуар та смуга вздовж фасаду без входів, яка забезпечує проїзд пожежних машин; майданчики, які призначені для обслуговування мешканців тільки цього будинку, для відпочинку біля входів в житловий будинок, для ігор дітей, а також території зелених насаджень тощо. Однак, це не приватна власність людини, а територія, що належить громаді. Причому, громадяни мають користуватися нею у відповідності до Правил благоустрою.

Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова, були ухвалені рішенням сесії Чернігівської міської ради 24 грудня 2019 року за №49/VII-2, і почали діяти в місті з 2 січня 2020 року.

Ними, зокрема, і визначені положення щодо порядку здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою, утримання зелених насаджень, використання об’єктів благоустрою власниками (користувачами) транспортних засобів, а також інші вимоги щодо благоустрою міста.

Окрім того, кожне дерево, навіть якщо воно росте на прибудинковій території, охороняється законом. Існує відповідний Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітів у населених пунктах, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України  від 01.08.2006 № 1045.

Відповідно до цього Порядку людина може звернутися до компетентного органу (виконавчого органу сільської, селищної, міської ради) із заявою про видалення зелених насаджень, обгрунтувавши причини такого видалення.

Після надходження заяви комісія з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості обстежить це дерево та складе відповідний акт обстеження. Якщо дерево дійсно не можна буде врятувати, дозволить його видалити, та повідомить про це Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області.

З більш детальною процедурою видалення дерев, кущів, газонів і квітників (зелені насадження) на території населеного пункту, громадяни можуть ознайомитись за ЦИМ посиланням


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/