Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чому в Україні реалізують неякісне пальне для автотранспорту?


БензинВсе частіше власники автомототранспорту скаржаться на неякісне пальне, яке доводиться їм купляти на різних заправках. Через що це відбувається? Хто в цьому винен? Розмірковує і наводить факти цього явища наш кореспондент.

Нещодавно, виїжджаючи з Чернігова у напрямку Києва, зупинився на автозаправці «Укрнафти», що неподалік обласного центру. А коли поцікавився у заправника, який бензин кращий ─ 95-й чи 95-й з плюсом, той відповів, що взагалі-то 92-й. І коли я здивувався, ніби це був жарт оператора, він сказав, що жартів у цьому жодних. «Якщо ви вживаєте горілку, то яка буде краща ─ чиста чи з різними домішками?

Укрнафта

Так само із бензином», ─ відреагував оператор. На що я все ж таки наполіг на 95-му «+», тобто вищого ґатунку (як мені здавалося). А оператор так лукаво якось, примружуючи очі, перепитав ще раз: «Точно 95-й? Ви впевнені?» Звичайно, я був впевнений, тож так наполягаючи й відповів йому та ще й додав: «Бо 92-й у моє авто заливати взагалі не можна». Заправник вставив паливний пістолет у бак автомашини і зітхаючи приклав словесами: «Ну, як хочете, вам вирішувати».

І лише проїхавши кілька десятків кілометрів в моєму авто увімкнулася лампочка несправностей. Зупинившись, я заглянув в інструкцію (усі сигнальні інформативні позначки в сучасних авто, нашпигованими електронними пристроями, запам’ятати досить складно), і на моє здивування, інформативний індикатор повідомляв, що виявлені негаразди в паливній системі. Тож далі їхати не наважився і зателефонував знайомому, який добре знається в автотехніці. Він порадив мені їхати далі, але при цьому акцентував увагу на тому, щоб я постійно спостерігав за станом «залізного коня». За його рекомендацією, я повинен був їхати майже до закінчення пального в баку (добре, що я не заправив свою автомашину на повну ємкість), а потім на найближчій заправці «WOG» (саме на ній наполягав, а не на інших) треба було заправити до повного баку бензином вищої (все ж таки) марки.

wogЯ так і зробив. За декілька кілометрів після нового вливання в бак палива, індикатор у моєму авто згас, тобто все нормалізувалося.

Мені доводилося чути від багатьох водіїв, що й на заправках деяких інших фірм (АВІАС, наприклад), досить часто трапляється неякісне паливо.

Тільки наприкінці минулого року двоє знайомих розповідали, що вийшли з ладу деякі прилади в авто з дизельними двигунами через те, що на заправках фірми «Окко» залили солярку з домішками проти замерзання паливної системи. Виявилося, що в обох випадках домішка-суміш, за висновками фахівців, була неякісною. Хоча, якщо чесно, я завжди заправляав раніше своє авто саме на заправках мережі «ОККО» і не помічав якихось негараздів. Нині перевагу віддаю заправкам мережі WOG.

Час від часу в різних місцях Чернігова та області  з’являються нелегальні точки реалізації палива. Не думаю, що аналогічне пальне потрапляє на крупні заправні станції звідти. Скоріше за все, нафтові ділки вдаються до різних «шкідливих» маніпуляцій і використовують різні способи для такої нечесної діяльності, через що пальне для дорожньої техніки стає неякісним.

Якби там не було, а наведені вище факти свідчать про те, що не все гаразд в паливно-автомобільній сфері.

Ось і недавно Чернігівською прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримано державне обвинувачення під час розгляду Деснянським районним судом м. Чернігова кримінального провадження за обвинуваченням мешканця обласного центру, який на території одного з гаражних кооперативів кустарним способом незаконно виготовляв та реалізовував випадковим споживачам фальсифіковану суміш бензину з газовим конденсатом.

Лише завдяки щасливому випадку при цьому не настало наслідків, небезпечних для життя і здоров’я людей.

Санкція ст. 204 Кримінального кодексу України (збут незаконно виготовлених підакцизних товарів) передбачає за такі незаконні дії покарання аж до обмеження волі на три роки.

В міській прокуратурі зазначили, що враховуючи щире каяття підсудного, йому призначене покарання у вигляді штрафу в 3 400 гривень. Незаконно виготовлена продукція та обладнання для її виробництва за вироком суду конфісковані і мають бути знищені.

Це, як мовиться, йдеться про вжиття заходів проти одноосібників, яких, до речі, умовно хіба що можна назвати такими, бо, як правило, вони не діють в одиночку. А хто ж у нашій державі наведе лад серед крупних реалізаторів пального, аби воно було якісним і не завдавало шкоди техніці та зайвого клопоту їх власникам?

Сергій ВІТЕР, м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/