На Чернігівщині відзначили День медичного працівника – тепло, щиро, душевно. Адже наше життя просто неможливо уявити без медицини! Будь-яка людина хоче бути здоровою, жити довго та щасливо. Тож професія лікаря – одна з найгуманніших та найпочесніших у світі. Це – справді всенародне свято!
Зворушливі, прекрасні урочистості відбулися в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка – з нагоди Дня медичного працівника та 25-ї річниці відкриття Чернігівської міської лікарні № 2.
Привітали медиків Придесення з професійним святом і колектив другої лікарні – з чудовим ювілеєм керівники області. Голова облдержадміністрації Валерій Куліч наголосив, що це – свято людей найблагороднішої професії, які присвятили все своє подвижницьке життя збереженню нашого здоров’я. Сьогодні в стаціонарах Чернігівщини лікуються близько 70-ти тисяч жителів. Люди з усієї області постійно, щодня потребують допомоги медиків. У зоні антитерористичної операції на сході України зараз ризикують своїм життям 67 медичних працівників Чернігівщини. На часі – реформа охорони здоров’я, яка має покращити якість медичного обслуговування жителів – як у сільській місцевості, так і в мегаполісах. А наша Чернігівська міська лікарня № 2 – це провідний медичний заклад області, в якому працює високопрофесійний колектив під керівництвом заслуженого лікаря України Володимира Фаля.
На святі перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук відзначив, що в лікарні №2 працює біля півтори тисячі висококваліфікованих лікарів, медичних сестер та трудівників молодшого медичного персоналу; тут працюють медики, які носять високе звання «Заслужений лікар України». Головний лікар Володимир Фаль здійснив дуже багато й зараз самовіддано трудиться, щоб цей медичний заклад завжди був серед найліпших!
Звертаючись до когорти медиків Чернігово-Сіверського краю, керівники Придесення зазначили, що обласна державна адміністрація та обласна рада нині докладають усіх зусиль для того, щоб повсякденні проблеми медичної галузі на Придесенні вирішувалися якнайкраще; щоб наші заклади охорони здоров’я отримували найсучасніше медичне обладнання. Це відображається у багатьох важливих рішеннях та галузевих програмах, котрі приймаються на Чернігівщині. Цього року в нашій області заплановано майже 130 мільйонів гривень (це – зокрема, кошти Фонду регіонального розвитку), які отримують виключно медичні заклади. Розпочато, справді, потужні проекти в обласній лікарні та обласному онкологічному диспансері (суперсучасне обладнання), які мають дуже вагоме значення для покращення лікування хворих та нових можливостей наших медиків. І все це неодмінно дасть позитивні результати!
Валерій Куліч та Валентин Мельничук побажали всім медикам миру, оптимізму, благополуччя і добробуту в родинах, шани й поваги від пацієнтів; вручили кращим працівникам медичної галузі Чернігівщини Почесні грамоти облдержадміністрації і обласної ради, а також – дипломи лауреатів обласної щорічної премії імені І. В. Буяльського. А отоларингологові обласної лікарні, кандидату медичних наук, знаному лікареві Анатолію Свєтлєйшему вручено Почесну грамоту Верховної Ради.
Привітав медиків Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, який відзначив позитивну динаміку розвитку медицини в обласному центрі й подарував другій міській лікарні повітряний стерилізатор. Сертифікат вручив урочисто головному лікареві Володимирові Фалю.
Теплі, добрі, проникливі слова сказали народні депутати України – Олег Купрієнко, Олексій Кириченко та Валерій Дубіль, котрі також завітали на свято не з порожніми руками… Олег Купрієнко цікаво розповів, що навіть перебуваючи в Грузії, почув там щирі та захоплені відгуки про відомих українських лікарів із Чернігова – головного лікаря лікарні № 2 Володимира Фаля і завідувача відділенням ендопротезування та реконструктивної ортопедії цієї лікарні Володимира Фриза. Виявляється, їх і там, за кордоном, за тисячі кілометрів від рідної України, справді знають та шанують. Дійсно, чернігівським медикам є чим пишатися!
Щиро аплодували в залі й начальникові Управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петрові Гармашу.
Запам’ятався і документальний фільм про другу міську лікарню. 25 років тому цей медичний заклад урочисто ввели в експлуатацію в Чернігові. І увесь цей час лікарню очолює великий подвижник, висококваліфікований фахівець Володимир Фаль. Офіційно відкрилися двері лікарні для пацієнтів 18 червня 1992-го. Штатних працівників було небагато… А тепер тут щоденно рятують життя людям майже півтори тисячі кваліфікованих працівників. Роботу свою вони по-справжньому люблять, тому й атмосфера в колективі – прекрасна!
Головний лікар Володимир Фаль розповів, як створювалася лікарня, і що вдалося зробити за ці 25 років. Свого часу, коли все тільки-но починалося, і він приїхав на роботу в новостворену міську лікарню № 2 (а тоді ще велося будівництво на її території), то… буквально загруз, хоча спеціально одягнув чоботи. Побачивши цю пікантну ситуацію, будівельники порадили очільнику лікарні просто зняти взуття й чимчикувати босим. Тож Володимир Петрович роззувся, залишивши свої нерухомі чоботи, й босим пішов до свого кабінету. А чоботи потім витягли, привели до ладу й на пам'ять залишили в лікарні, як цікавий, курйозний, але водночас такий зворушливий історичний експонат.
Володимир Фаль подякував тодішньому міському голові Валентинові Мельничуку та його наступникові на цій посаді – Віталію Косих, котрі дуже багато зробили для того, щоб у Чернігові, в мальовничому місці, з’явилася ось така красуня – друга міська лікарня.
У 2014-му вперше в області тут була зроблена операція на відкритому серці. Торік відбулося вже 118 таких операцій, а в нинішньому році за п’ять місяців – близько ста. Можете собі уявити? Тепер 6-7 тисяч пацієнтів щороку лікуються у відділеннях терапевтичного профілю… П’ятеро лікарів мають високе звання – «Заслужений лікар України», а 66 співробітників лікарні – вищу кваліфікаційну категорію.
Лікарня багатопрофільна – щороку в її відділеннях лікується понад 17 тисяч хворих. Виконується до 7,5 тисяч оперативних втручань, причому часто – це найскладніші операції! Тобто у Чернігові є можливість надавати найсучаснішу медичну допомогу, яку раніше можна було отримати тільки в столичних медичних закладах.
Володимир Фаль запросив на ювілей багатьох ветеранів, які з перших днів трудилися в лікарні, і відчував гордість, що стільки людей завітали до обласного академічного театру імені Тараса Шевченка на це свято.
Тут я й поспілкувався з Галиною Гребенік, котра працювала в другій міській лікарні з 1992-го по 2014 рік. Втім, вона й зараз постійно згадує свою (хоча й таку нелегку, однак улюблену) роботу та чудовий колектив лікарні. Галина Вікторівна трудилася тут лаборантом… У перші місяці її роботи на новому місці лікарня ще не працювала – тож співробітники самі отримували апаратуру й меблі, власноруч наводили лад і затишок. Так, було важкувато, однак ніхто і не скаржився… Люди трудилися з великим ентузіазмом і жили надією, що їхня друга міська лікарня незабаром стане однією з найкращих на Чернігівщині. Власне, отак і вийшло! Тому всі ветерани-медики пишаються, що працювали в такій чудовій лікарні.
Та й нинішня молодь, яка трудиться тут, щиро гордиться своєю роботою, сумлінно, завзято продовжує справу ветеранів. Ось і Галина Гребенік пішла на заслужений відпочинок, проте в лікарні трудиться її донька, яка з самого дитинства звикла приходити сюди з матусею і мріяла працювати тут. Взагалі, таких медичних династій у лікарні немало, що не дивно – батьки показували постійно приклад хорошої роботи своїм дітям, а ті щиро зацікавилися такою благородною та потрібною професією.
А ще Галина Вікторівна напрочуд добре відгукується про головного лікаря другої міської лікарні – Володимира Фаля. Адже Володимир Петрович надзвичайно вболіває за справу. Він – простий у спілкуванні, доброзичливий, працелюбний; завжди підтримає і допоможе. Це – яскрава особистість, Лікар та Людина з великої літери. Тому, доки такий досвідчений фахівець очолює лікарню, можна бути цілком спокійним за її майбутнє!
Завершилися урочистості чудовим концертом за участю чернігівських артистів.
Сергій Квітницький. Фото Віктора Кошмала