Медіа – це продукт, який треба продавати. Водночас медіа продають не свій контент, а аудиторію.
На цьому наголосила медіа-менеджерка, засновниця Speka.Media Катерина Венжик під час онлайн-тренінгу «Монетизація локальних медіа під час війни» 22 лютого, який організував регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів».
З досвіду Катерини Венжик локальні медіа можна монетизувати навіть під час війни, якщо знайти рекламодавців. Експертка рекомендує локальним медіа звертатися до місцевих невеликих бізнесів.
Найважливіше, на чому наголосила спікерка, продажем реклами у медіа має займатися окрема людина, а краще – відділ.
Інструментів монетизації медіа є багато. Найпростіший – банерна реклама на сайті, адже це фактично пасивний дохід редакції. Також, спікерка порадила не лише розміщувати платні матеріали, а й пропонувати рекламодавцям нативну рекламу. За її словами, нативну рекламу найбільше готові фінансувати банки та фармацевтичні компанії.
Схожим інструментом монетизації є спонсорство розділів, рубрик та проектів.
Соціальні мережі редакцій також можна монетизувати. Зокрема, пропонувати рекламодавцям розміщувати рекламу «пакетом» і на сайті та передруковувати у соціальних мережах. На Ютубі можна робити інтеграції від брендів.
Катерина Венжик називає один з інструментів монетизації проведення івентів, адже можна заробити на продажі квитків та покликати спонсорів.
Наостанок тренінгу Юлія Даниленко, головна редакторка Speka.Media, поділилася сервісами зі штучним інтелектом, які допомагають полегшити роботу журналістів та вивільнити час для більш творчих завдань.
Захід проводиться хабом “Медіабаза. Чернігів” за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”.