Вже нікого сьогодні не здивуєш тим, як нас дурять: в маленьких магазинчиках, на ринку, а особливо – в супермаркетах.
Частенько чув від чернігівців про те, що в місцеві супермаркети не треба ходити у вихідні та святкові дні, себто тоді, коли є масовий наплив люду.
Якось, пригадує один знайомий, вирішили з друзями виїхати «на шашлики». Перед цим заїхали в супермаркет, затоварилися усім необхідним та й поїхали. А вже на березі й справді зачарованої Десни, коли все приготували й стали чекати смачного обіду, педант Микола (хтось і колись йому таке прізвисько дав) вигукнув «Опаньки! Чуваки, а ми хіба брали 15 пляшок пива?» «У тебе що – в очах вже помутніло, не випивши жодної пляшки?» — відповів хтось із хлопців. «Та ні – ось подивіться: вибито, що ми купили 15 пляшок пива…», — продовжував дивуватися й обурюватися Микола (точно хтось попав у ціль, коли вперше обізвав цього хлопця «педантом»). З`ясувалося, що любителів шашликів обдурили в магазині – замість 10 пляшок вибили 15.
На це, кажуть, й розраховують продавці, коли багато покупців і які беруть кілька найменувань продуктів.
Не дуже вірив таким розмовам, аж поки сам випадково у цьому не пересвідчився.
Недавно побував я в чернігівському супермаркеті «Сільпо» по вул.Музична.
Набрав декілька продуктів на найближчі дні, і доходячи до розрахункових кас, прикинув, що повинен вкластися десь у 170 гривень. Але коли касир вибила за 200 – засумнівався. Тож вирішив відразу перевірити, як кажуть, не відходячи від каси. Дивлюсь і дивуюся: один оселедець напівкопчений зазначений у 51 гривню. Запитую у касира: «А чому це одна рибина коштує 51 гривню, тоді як за 1 кг – 50 грн?»
Виявилося, що продавець Миша, який відпускав товар, вибив чек на морського копченого окуня за ціною аж у 170 грн за кілограм. От і проявилося, що одна рибина заважила на 51 гривню. Звичайно, продавці-касири самі розібралися, і за оселедець копчений я заплатив набагато менше — 15 грн. А якби я не перевірив?
От у цьому й фішка – продавці якраз розраховують, що покупці в основному, особливо, коли вони беруть багатенько товару, не перевіряють відповідність цін до покупок.
От і не вір отаким «зайвим покупкам».
А якщо поглибитися в масову діяльність продавців супермаркетів, коли вони вчасно не змінюють цінників, то й взагалі – тут повне свавілля. Наприклад, на певний товар діяла якийсь час акція зі зниження його ціни. Але після закінчення акції в магазинах-супермаркетах не спішать ці цінники знімати і клеять дурника, коли обурений покупець дивується або висловлює претензії. «Ну що ж – не встигли зняти», — скажуть вам, не дивлячись в очі, продавці. 90 відсотків покупців у таких випадках не повертають товар, а все ж таки беруть. Або ж досить часто цінники навмисно розміщують не під той товар, а який розміщений поруч. І покупець «помиляючись» бере товар за іншою ціною, ніж він насправді коштує. А вже «на касі» це все спливає. Та й тут, як часто буває, мало хто повертає покупку, особливо, коли кошик або візок набитий наполовину чи повністю товарами.
Сергій ВІТЕР, джерело: http://www.sknews.net/