Замовна соціологія — один з методів ведення недобросовісної агітації. На жаль, політичні сили Чернігівщини нехтують стандартами демократичних виборів та чесної конкуренції.
Довготерміновим спостерігачем ОПОРИ днями було зафіксовано публікацію у Щорській районній газеті «Промінь» від 19.09.2015, яка не містить повної інформації про результати опитування громадської думки, пов’язаного з виборами.
Формуюче думку опитування вочевидь на користь партії «Наш край» було зафіксоване в комунальних районних виданнях. При цьому було порушене виборче законодавство, повідомляють спостерігач мережі. Зокрема, автор статті не зазначив час проведення опитування, територію, яку воно охоплювало, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки, а також замовника опитування, що вимагає пп. 1,2 ст.53 Закону України «Про місцеві вибори».
Стаття такого ж змісту з’явилась і у Корюківській районній газеті від 19.09.2015. Вона містить більше вихідної інформації, проте не є повною, оскільки не згадується замовник опитування.
Зміст цих абсолютно ідентичних повідомлень дозволяє зробити висновок про схильність автора до партії «Наш край». До слова, Громадянська мережа ОПОРА вже повідомляла про загрози використання адмінресурсу з боку згаданого партійного об’єднання.
Євген РОМАНЕНКО, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області