Вторник, 19 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівські медійники навчалися використовувати  штучний інтелект 

Чернігівські медійники навчалися використовувати  штучний інтелект 


Ще одна група чернігівських медійників навчилася використовувати  інструменти штучного інтелекту. Це вже друга група, яка пройшла тренінг “Використання ШІ у роботі локальних медіа: базовий рівень”. Цей тренінг організував 13-14 липня регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”. 

Експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org Павло Бєлоусов радить користуватися платною версією ChatGPT, адже є можливість не лише працювати із текстовими матеріалами, а й файлами (картинками, документами, таблицями). Окрім того, в платній версії можна створити свій власний “чат-бот” ChatGPT та підлаштувати його виключно під свої потреби. 

До прикладу, у вкладці Knowledge можна поділитися зі штучним інтелектом найкращими своїми статтями і тим самим навчити ChatGPT писати статті у вашому стилі та подачі. Експерт наголошує на тому, що ChatGPT можна натренувати так, щоб перевірити, чи написати ШІ-текст буде вкрай важко. 

Також Павло Бєлоусов порадив інші сервіси штучного інтелекту: 

  • Claude — той самий ChatGPT, але працює на іншій моделі; 
  • Gemini (версія від Google); 
  • ZeroGPT – можна перевірити текст на використання у ньому штучного інтелекту; 
  • Pinpoint – дозволяє медійникам працювати із великою кількістю текстів та допомагає розшифровувати відео- та аудіофайли; 
  • Vizard – можна завантажувати аудіо для розшифровки. 
  • Рerplexity – можна використовувати у своїх матеріалах у якості бази знань. 

Керівник регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів” Павло Пущенко зауважив, що тема використання інструментів штучного інтелекту в роботі медіа виявилась настільки актуальною серед чернігівських медійників, що довелося замість одного тренінгу проводити два:  

“Ми отримали близько трьох десятків зголошень на навчання по ШІ. Тому вирішили організувати дві групи для занять. Адже практичний підхід до проведення тренінгів передбачає індивідуальну увагу до кожного учасника, тому з великою групою працювати немає можливості”. 

Нагадаємо, що перший практикум для чернігівських журналістів  з використання ШІ відбувся 29-30 червня 2024 року.

Захід відбувся за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту  “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”. 

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/