Завідувачка бібліотеки чернігівської гімназії № 34 Наталія Білюк постійно проводить велику роботу з національно-патріотичного виховання учнів. Школярам тут запам’яталися і дуже сподобалися презентація книжки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» (це – спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» ЗСУ) про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України від російської орди й різноманітні цікаві конкурси на тему неординарної, талановитої книжки.
А тепер уже учні вивчають і збірку «Чернігів у вогні. Книга друга» – продовження резонансного проекту про українсько-російську війну. Взагалі, друга книжка «Чернігів у вогні» є вже у всіх чернігівських ліцеях і гімназіях. Однак найактивніше нею займаються саме у ліцеї № 1, гімназіях № 32 і №34.
Днями у гімназії № 34 відбулася зустріч із редактором обласної газети «Чернігівщина», керівником проекту і співавтором тритомника «Чернігів у вогні» Сергієм Дзюбою, який представив другу книжку про оборону рідного міста й України від російсько-фашистських загарбників.
Як відомо, співавтори збірки «Чернігів у вогні. Книга друга» – Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко та Григорій Войток. Допомогли й високопрофесійні консультанти – полковники Валентин Буряченко і Вадим Мисник. Також слід щиро відзначити патріотичних меценатів книжки. Це – генеральний директор ТОВ «Земля і воля», видатний аграрій, Герой України Леонід Яковишин, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, голова ГО «Бекет» Олександр Вайло та волонтер Іван Славов.
Ця книжка – дуже популярна в Чернігівській гімназії № 34. Її тут учні та вчителі постійно читають і перечитують. І пам’ятають та самі прекрасно розповідають матеріали про Євгена Смагу, Богуслава Борсука, Юрія Бобиря, Сергія Набока, Олексія Шиша, Михайла Близнюка, Олега Флюгерта, Сергія Сокирка, Віктора Прокопчука, Максима Метлу, Антонія Панасенка, Євгена Орду, Ірину Мороз, Анатолія Загурського, Юрія і Костянтина Запорожців, Валерія Чорного, Ярослава Ігнатьєва, Ніну Рой, Анастасію Шелпакову, Наталію Борець, Людмилу Циганій та інших безстрашних захисників міста-героя Чернігова і України.
А ще читають розповіді про наших хоробрих медиків та незламних волонтерів, а також – хвилюючі, проникливі історії про життя наших громад під час цієї жахливої війни. Все це – надзвичайно важливо, адже українська молодь має знати правду про цю підлу війну та злочинну кацапську орду – банду вбивць, садистів, ґвалтівників і грабіжників; про влаштовані росіянами катівні та концтабори на окупованих територіях; шалені, жорстокі обстріли крилатими ракетами, «шахедами», мінометами, «Градами», танками вільних українських земель. Це – правда, яку не можна забути і пробачити катам.
Зустріч пройшла в чудовій, теплій атмосфері. Це було відверте, цікаве, зворушливе спілкування, під час якого добродій Сергій розповів про роботу над тритомником та відповів на багато запитань школярів. Як відомо, тепер побачила світ збірка «Чернігів у вогні. Книга третя», котру також неодмінно буде подаровано бібліотеці гімназії № 34.
На презентації побував 7-Б клас разом зі своїм класним керівником Мирославою Зіменок. А організувала зустріч завідувачка бібліотеки гімназії № 34 Наталія Білюк.
Учні гімназії Поліна Кириленко, Анна Гончар, Марія Веселова, Денис Очеретько натхненно продекламували вірші народного поета України Сергія Дзюби; блискуче прозвучала і його відома пісня «Закінчиться війна».
Також справила враження чарівна виставка книжок добродія Сергія, які є в бібліотеці гімназії і теж мають значний попит, не залежуються на полицях. Зокрема, учні напрочуд люблять казкову трилогію про пригоди кленового бога Кракатунчика «Душа на обличчі», дотепний та веселий серіал «Потягуськи», роман «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер», книжку фантастики «Моя Шахерезада».
Такі зустрічі – надзвичайно потрібні, особливо зараз, коли кацапські черевики свавільно топчуть землі незалежної України і постійно гинуть наші воїни та мирні жителі. Ми повинні вистояти і перемогти в цій страшній війні, зробити все можливе, щоб наша держава вступила до Євросоюзу та НАТО, а шовіністична путінська росія зазнала повного політичного та економічного краху.
Микола Тищенко, фото автора