Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівщина та штат Міннесота уклали угоду про співпрацю з аграрних технологій

Чернігівщина та штат Міннесота уклали угоду про співпрацю з аграрних технологій


Чернігівщина та штат Міннесота – про співпрацю у сфері аграрних технологій. В пріоритеті – розвиток наукового потенціалу, обмін досвідом та машинобудування.

Документ про взаємопорозуміння щодо співробітництва з аграрних технологій між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та американським штатом Міннесота підписано ще у лютому 2024 року.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Можливості подальшої співпраці обговорили 10 жовтня час онлайн-зустрічі, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, керівники Департаментів економічного та агропромислового розвитку ОДА, Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН з представниками штату Міннесота.

Серед ключових напрямів діяльності – обмін досвідом із сільгоспвиробниками та переробниками Міннесоти, взаємообмін з розвитку наукового потенціалу, співпраця наукових та навчальних закладів у цій сфері, здійснення спільної науково-дослідницької роботи, співробітництво у галузі сільськогосподарського машинобудування.

Лоуренс Режетар

Так, планується проведення онлайн-зустрічей між працівниками наукової сфери з обох сторін під егідою USAID на платформі «Harvest».

«USAID пропонують серію зустрічей серед науковців, яка триватиме протягом одного місяця. Це буде обмін інформацією та науковими дослідженнями у сфері аграрних технологій», – зазначив директор з питань міжнародної стратегії бізнесу MTO Лоуренс Режетар та додав, що також можлива співпраця між штатом Міннесота та Чернігівщиною в сільськогосподарських практичних роботах на полях.

Зокрема, важливі наукові напрацювання має Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, який функціонує на Чернігівщині. Заклад проводить наукові дослідження в галузі сільськогосподарської мікробіології та впроваджує їх результати у виробництво.

Анатолій Москаленко

«Результатом роботи науковців за більш ніж 60 років є колекція корисних грунтових мікроорганізмів – єдина в державі – яка має статус національного надбання. Ми зацікавлені у співпраці щодо проведення наукових досліджень та здійснення спільних інвестиційних проєктів в даній галузі», – каже директор Інституту Анатолій Москаленко.

Про виклики, з якими стикнулись аграрії області після початку повномасштабного вторгнення росії, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний:

«Чернігівщина досі лишається аграрним регіоном, не дивлячись на всі випробування. Ми підтримуємо пропозиції щодо науково-освітнього аграрного співробітництва. Не менш важлива й співпраця щодо машинобудування, сушильних та елеваторних комплексів, а також налагодження горизонтальних зв’язків між підприємствами».

Олег Крапивний

Крім того, учасники зустрічі обговорили можливість візиту експертів-науковців області до штату Міннесота. Наразі розпочато роботу над визначенням кандидатур делегатів.

Олександра Хомик

«У свою чергу ми завжди раді бачити представників штату Міннесота на Чернігівщині. Це була б чудова нагода ознайомити вас з економікою регіону та продемонструвати, як ми попри все розвиваємось», – зауважила директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/