У Чернігові 19 травня 2016 року з ініціативи обласного осередку ВГО «Сокіл» відбувся «Марш українських традицій». Активісти Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» долучилися до всеукраїнського свята – Дня вишиванки. Патріоти Чернігова в національному одязі, розгорнувши великий державний прапор, рушили ходою центральним парком до Катерининської церкви (УПЦ КП).
Під час маршу націоналісти зробили дві символічні зупинки. Одна з них відбулася на площі Героїв Небесної сотні, де активісти вшанували пам’ять загиблих майданівців хвилиною мовчання. Вдруге активісти зупинилися поблизу меморіальних дошок Героям Небесної сотні та учасникам російсько-української війни, які загинули при виконанні обов’язку. Там активісти разом з протоієреєм, настоятелем Катерининської церкви отцем Романом помолилися за душі героїв. Завершився марш біля знаку «Борцям за волю і незалежність України» спільним виконанням славня.
«Вишиванка – це наша національна святиня. Майже в кожній родині є вишиванки, які робили наші бабусі та прабабусі. Сьогодні вишиванка – не лише реліквія, а й модний атрибут сучасного українця. Вона є уособленням наших традицій, таланту, краси та самобутності української нації. Під час маршу ми проходили повз стелу, на якій зображені портрети героїв, які віддали свої життя в тому числі задля того, щоб ми могли проводити такі заходи, радіючи вишиванці під мирним небом. Звичайно ж ми не можемо не згадати про них. Дивлячись на політиків, які вдягають вишивану сорочку, потрібно бути пильними, адже деякі з них ще вчора носили зовсім інші символи – так звану георгіївську стрічку, — наголосив голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Андрійко.
Руслан Андрійко також зазанчив: «Ми маємо пронести вишиванку в серці крізь віки до нових перемог України. На щастя, країна маленькими кроками змінюється: з мапи України зникають окупаційні «совєцькі» назви. Сьогодні відбувся черговий крок до остаточної декомунізації: вже ніколи не буде окупаційних назв як Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ. Вже ніколи місто Сновськ, що на нашій Чернігівщині, не називатиметься окупаційною назвою – «Щорс». Тож наша боротьба триває, перемога буде за нами».