У Чернігові депутати прийняли незбалансований бюджет без розгляду його у відповідних структурних підрозділах ради.
Цікаво, що «союзники» міського голови Владислава Атрошенка – депутати від фракції «Самопоміч», які з багатьох питань підтримували мера під час першої сесії, виступили проти такого прийняття основного фінансового документу.
Також не підтримали прийняття міського бюджету депутати з інших фракцій.
І хоча за прийняття бюджету Чернігова висловилася мінімальна кількість депутатів – всього 22 особи (не голосувало — 8, утримались — 9, проти — 1), він був прийнятий.
Претензії до керівництва міської ради були різні. Основні з них дійсно небезпідставні, бо на думку деяких обранців основний кошторис міста не можна приймати без обговорення в комісіях, які, як не парадоксально, ще не створені. Інші переконували у тому, що бюджет не може існувати без програми соціального розвитку міста.
І хоча Владислав Атрошенко зазначив, що він особисто виступає за прозорість направлення бюджетних коштів на ці чи інші напрямки, все ж таки є деякі «дивні» спрямування. Наприклад, як можна розвивати медичну галузь і вести боротьбу з «серйозними» та небезпечними хворобами, коли на лікування захворювання на туберкульоз проектом бюджету передбачено всього-на-всього кілька десятків тисяч гривень!
Під час прийняття основного фінансового документу Чернігова міський голова погодився з тим, що документ на сьогоднішній день дійсно не досконалий.
− Міський бюджет на сьогодні є «сирим», але його треба прийняти, − зазначив мер міста, − і я переконаний, що з самого початку нового року представники фракцій почнуть пропонувати свої пропозиції щодо внесення коректив до цього бюджету. Нам усім треба виходити з того, що бюджет – це документ, який містить в собі головне: напрямки основні, стимули та розвитку громади, міста. А тому треба не розкидуватися копійками, а спрямувати кошти на головні напрямки розвитку міста.
А взагалі, дохідна частина бюджету Чернігова у 2016 році становитиме у сумі 1 753 453,240 тис. грн, у тому числі доходи загального фонду міського бюджету − 1 708 849,2 тис. грн, доходи спеціального фонду міського бюджету − 44 604,040 тис. грн, у тому числі бюджету розвитку − 10 550,0 тис. грн.
Видатки міського бюджету Чернігова затверджено у сумі 1 751 342,783 тис. грн, у тому числі видатки загального фонду міського бюджету − 1 667 208,172 тис. грн.
42 751, 428 тис. грн передбачено профіцит міського бюджету, а дефіцит спеціального фонду становитиме у сумі 41 141,028 тис. грн.
Кошти на реалізацію міських програм закладено у сумі 30 214,100 тис. грн.
За цими бюджетними цифрами криється життєдіяльність міста, тож не випадково, депутат від партії «Демократичний альянс» Ігор Андрійченко відзначив, що у проекті міського бюджету не визначені основні пріоритети та мотиви спрямувань коштів, а отже фінансові потоки є незрозумілими.
Утім, як вже відзначалось вище, до бюджету міста зміни будуть, але вже наступного року.