Протидія демографічній кризі і покращення репродуктивної безпеки: КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради отримав значне підсилення від благодійників.
Благодійний фонд “280 днів”, що протидіє ускладненням вагітності в Україні, надав сучасну дороговартісну апаратуру КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради за підтримки проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни», що реалізується фінансової підтримки Європейського Союзу.
КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради надає висококваліфіковану акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу мешканцям м. Чернігів та області. Чернігівська область постраждала від російського повномасштабного вторгнення; сам пологовий будинок зазнав обстрілів. Обстріли області тривають і сьогодні.
Медичний заклад єдиний в області спеціалізується на веденні передчасних пологів, а також приймає вагітних з тяжкою екстрагенітальною патологією. Кількість передчасних пологів з початку повномасштабного вторгнення збільшилася вдвічі – через значний стрес у вагітних, погане харчування, інфекції. Пологовому будинку не вистачало високоякісного устаткування для надання ефективної допомоги з використанням усіх потужностей закладу.
В межах реалізації проєкту «Покращення репродуктивної безпеки громади м. Чернігів та Чернігівської області» благодійний фонд “280 днів” закупив і передав пологовому будинку систему ультразвукового діагностичного дослідження Versana Balance, 7 фетальних моніторів L8 LED+LCD, які дозволяють здійснювати обстеження в тому числі і багатоплідної вагітності, та 2 мультипараметрових монітори пацієнта Brightfield Healthcare для моніторингу стану плода та матері загальною вартістю 1 419 000 грн.
“Через повномасштабне вторгнення суттєво загострилася демографічна криза в Україні. Показники народжуваності стрімко знижуються, і тому цінність кожної вагітності неймовірно зростає. В таких умовах вагітні українки заслуговують мати доступ до якісного діагностичного обладнання, яке дозволить лікарям вчасно розпізнати ускладнення і оперативно на них відреагувати. Ми щасливі, що завдяки підтримці Програми розвитку ООН змогли підсилити КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради” необхідним устаткуванням, яке дозволить надати немовлятам м. Чернігів та області найкращий можливий старт в житті”, — зазначила Алеся Азарова, директорка благодійного фонду “280 днів”.
Захист і піклування про нове життя – це захист майбутнього України, — на цьому наголосив директор КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради Василь Гусак.
"Щодня лікарі нашого медичного закладу докладають неймовірних зусиль задля того, щоб допомогти жінкам, які прийняли сміливе рішення стати мамами, незважаючи на жахи війни. Ми надзвичайно вдячні благодійникам за придбане обладнання, завдяки якому суттєво зросла спроможність пологового будинку надавати якісну допомогу вагітним”, — зауважив Василь Гусак.
Пологовий будинок у Чернігові протягом останнього десятиліття працює як пренатальний центр. Це – надкластерний заклад, центр третинного рівня – такий, що надає спеціалізовану допомогу населенню всієї області. На цьому акцентувала увагу заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанна Шерстюк.
"Медичний персонал пологового сумлінно виконує свою роботу попри близькість до кордона з ворогом, допомагаючи мешканкам області і жінкам-ВПО відчути радість материнства. Разом з партнерами ми докладаємо зусиль задля того, щоб обладнати медзаклади області найсучаснішою апаратурою заради майбутніх поколінь і висловлюємо щиру вдячність благодійникам за підсилення чернігівського пологового”, – розповіла Жанна Шерстюк.
Алеся Азарова, директорка БФ «280 днів»