Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Без субвенції залишилися сільські школи Чернігівщини

Без субвенції залишилися сільські школи Чернігівщини


Наповнюваність класів у сільських школах Чернігівщини не дає можливості отримати субвенцію. Про це йшла мова на зборах місцевих жителів села Количівка Чернігівського району.

Застосування Міністерством освіти та науки нових коефіцієнтів щільності та відсотків сільського населення, а також актуалізація даних щодо учнівського контингенту призвело до того, що в значної частини територіальних громад зменшився розмір субвенції. А для міст обласного значення, навпаки, субвенція зросла.

Щільність населення в Чернігівській області не дозволяє отримати відповідні державні субвенції для розвитку освіти, і, зокрема, на фінансування харчоблоків в освітянській галузі.

Загалом лідерами із збільшення розмірів освітньої субвенції стали міські ради і насамперед міста обласного значення, що не мають сільського населення із високою щільністю проживання.

Громади, в яких цей ресурс суттєво зменшився, – це міські та селищні територіальні громади. Зазвичай це колишні райцентри із значною площею та низькою щільністю проживання сільського населення.

Голова Іванівської громади Олена Швидка порушила це питання під час зборів у селі Количівка.

─ Головна умова надання субвенцій ─ це щоб школа налічувала не менш як 200 учнів. Для гірських регіонів України вже зменшили кількість, а таку область як Чернігівську прирівняли до Київської, де щільність населення набагато більша, ніж у нас, ─ акцентувала увагу Олена Швидка.

Заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Іванов зазначив, що керівництво регіону знає про цю проблему і обов’язково це питання донесе до центральної влади.

─ Дійсно, методика на сьогоднішній день недосконала, ─ погодився представник ОДА. ─ У нашій області проживає набагато менше жителів, ніж в інших областях ─ їх кількість менша у два рази, а на півночі області так і взагалі в чотири рази нижча. Цю проблему треба вирішувати.

Детальніше — у відеосюжеті:

В контексті. Щось діється не так в нашій державі. Менська лікарня, наприклад, не може отримати субвенцій, бо недостатня кількість народжуваних; освітянська галузь у селі теж позбавлена коштів через недостатню наповненість класів... Тож чи потрібні комусь такі реформи?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/