Понедельник, 2 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Батьківщина» посилює на Чернігівщині вплив в органах самоврядування


24 листопада стало  вдалим для Ніжинської міської та Коропської районної партійних організацій ВО «Батьківщина». Адже у Ніжині секретарем міської ради від «Батьківщини» став Валерій Салогуб, голова міського осередку, а в Коропі районну раду вкотре очолив  «батьківщинівець» Михайло Мазуренко.

«Відтак, станом на 24 листопада керівні  посади в органах місцевого самоврядування  отримали 10 представників ВО «Батьківщина». Йдеться насамперед про Прилуцьку, Бахмацьку і Ніжинську міські ради та Бобровицьку, Коропську і Корюківську районні ради»,  — повідомляють у прес-службі обласного осередку.  

Нагадаємо, за лідерами місцевих виборів в Україні є дві політичні партії БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина». Станом на 18 листопада БПП «Солідарність» отримав 9027 мандатів по всій країні, «Батьківщина» — лише на 160 мандатів менше — 8867. Це відповідно 19% (БПП) та 18% («Батьківщина») голосів виборців.

Решта політичних сил — отримали на порядок меншу кількість мандатів на місцях.
Експерти зазначають: вибори, що відбулися, головним чином легітимізували нинішню владу в Україні. Адже, нині завершились вибори на всіх ланках — президентські, парламентські і місцеві.

Валерій Салогуб

Валерій Салогуб

Головна ж ознака місцевих виборів — «регіоналізація» партійної політичної системи. Віднині — партійна політика не є вертикально інтегрованою, а вже на місцях посилатимуть «імпульси» вищому керівництву. Це все — впливатиме на загальнонаціональний партійний «ландшафт».

мазуренко - копия

Михайло Мазуренко

Одна із небагатьох партій, яка не змогла продемонструвати свою життєздатність — «Народний Фронт». Після місцевих виборів — цей проект зник із політичного «олімпу».
Експерти кажуть: за умови лідерства двох партій — пропрезидентської сили та «Батьківщини», — у політичній системі країни з'явився певний дисбаланс. Зокрема, представництва «Батьківщини» — у місцевих органах влади і парламенті.
Нині ж, важливо дочекатися формування місцевих рад. Які партії становитимуть коаліційну більшість, а хто працюватиме в опозиції.
Поки, на думку експертів, хвиль невдоволення українців — чекати не варто. Кожен на місцях — буде «прислуховуватись» і «придивлятись» до роботи — новообраного органу місцевого самоврядування.

Світлана СОКОЛ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/