Пятница, 20 сентября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Бабусі розповіли про загибель під Бахмутом її онука після похорон

Бабусі розповіли про загибель під Бахмутом її онука після похорон


«Коли Владик прикривав піхоту під час наступу – бійцям було спокійніше», — так почав своє траурне слово командир штурмового підрозділу на похороні Владислава Сергійовича Мацульова в селі Браниця Бобровицької громади Чернігівської області.

Відважний і класний воїн служив не в цьому підрозділі, він керував мінометним розрахунком, але провести надійного бойового товариша останньою земною дорогою приїхало багато не тільки мінометників, а й піхотинців -«штурмовиків». Більшість із них подружилися з Владиславом під Бахмутом, де запекло воювали кілька місяців.

Класний мінометник Владислав Мацульов з нагородами

Не перервалася ця дружба, коли їхні підрозділи дислокували на певний час із найгарячішої ділянки передової до Прилуцької тероборони. Там суспільне телебачення й записало коротке інтерв’ю Владислава Мацульова, як під Бахмутом його мінометний розрахунок організовував прикриття наступу піхоти, як завдяки ретельній аеророзвідці, його мінометна команда першим вистрілом клала наповал чотирьох, а то й п’ятьох окупантів. Це підтвердив і командир піхотинців у своєму траурному слові на кладовищі.

– Ми вдячні побратимам, що приїхали до нас на похорон, щоб розділити наше з чоловіком Сергієм горе від втрати сина, вони також сказати про нього багато добрих слів, – похвалилася мати Владислава Наталія Леонідівна. – Ми зі шкільних років пишалися молодшим сином, гордився братом і наш старший син Ярослав. Передусім тим, що Владислав завжди готовий був прийти на допомогу кожному, хто її потребував. За це його шанували в школі, а також наші сусіди, насамперед літні, за його допомогу по господарству. Не забував він вітати з Днем Перемоги бойових ветеранів Другої світової…

Гіркі сльози задавлювали розповідь матері, тоді батько Сергій Вікторович доповнював кількома словами, притискаючи до грудей оксамитову синю коробку з нагородами сина-бійця.

Батьки Сергій Вікторович і Наталія Леонідівна

Заїхала до подружжя Мацульових заступниця генерального директора товариства «Земля і воля» по Браницькому відділку Галина Приходько. У її відділку більше десяти років працює ковалем і слюсарем глава цього сімейства Сергій Вікторович. Добре знає і Владислава:

– Ще старшокласником неодноразово допомагав мені виконувати нескладне завдання по господарству, – долучилася керівниця відділку до розповіді батьків про сина. – Бувало, весною важкувато зібрати потрібну кількість людей для виполювання вручну на посівах кукурудзи так званого ваточника сирійського, – великої біди для агрономів, бо немає гербіциду для його знищення. Тоді й зверталася по допомогою і до Владислава. Від нього чула одне прохання – щоб показала ділянку. Далі він сам організовував бригаду однолітків, потім знаходив мене, щоб поїхала на поле прийняти їхню роботу. На похороні мужнього бійця почула від побратимів, що Владислав і на фронті був умілим організатором і толковим мінометником, виконання кожного завдання прораховував наперед.

Матір Наталія Леонідівна пригадала й перший день війни. Того страшного 24 лютого 2022 року вона закінчила зміну в столичній пекарні, але додому в Браницю не могла нічим доїхати. Про це довідався син Владислав – він тоді працював у Броварах, тож під’їхав до матері на роботу своєю автівкою, і відвіз її до Козельця, де чекав чоловік Сергій. Вдруге він приїхав на трасу забирати сина, котрий уже був зібраний до війська, – така обов’язкова дисципліна у солдата, котрий строкову служив у Національній гвардії, військову присягу приймав біля приміщення Верховної Ради України.

Компанійський організатор з дитинства

Удома Владислав лише переночував, а вранці 25 лютого батько відвіз його в Бобровицю до ТЦК та СП. Там йому відвели на повні збори менше години, і солдат вклався в цей час. Потім з друзями підремонтували УАЗ, що належав відділку господарства, – машина їм дуже згодилася.

Із сином рвався на війну й батько Сергій Вікторович. Він служив строкову в середині 90-х, але син осмикнув батька, перші два дні воєнного страхіття підірвали здоров’я матері, ще й роботу втратила, не було чим доїхати до Києва.

У гарячі точки Владислава не відразу направили, у навчальних центрах проходив відповідну підготовку. Та й потім батьки мало знали, де він воює. Про Бахмут теж лише здогадувалися – більше довідалися, коли приїхав у короткострокову відпустку. А потім ще й суспільне телебачення показало, як Командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручав нагрудні знаки «За службу та звитягу» III ст. бійцям Прилуцької тероборони, які перед цим воювали в бригаді під Бахмутом, прикривали фланги і стики з іншою бригадою, і, за словами командувача, виконали своє завдання на відмінно, не допустили втрат територій. Цю бойову відзнаку одержав і Владислав Мацульов.

Останньою довідувалася, в яких точках воює онук, бабуся Тамара Григорівна, що живе на Житомирщині. Останньою їй повідомили і про загибель Владика.

Син Сергій і невістка Наталія берегли серце матері-бабусі, яка всією душею любила меншого внука, а він називав її бабулею, бабусею, бабцею... По телевізору старенька дивилася лише про воєнні дії, хотіла побачити там і Владика. Дуже зраділа, коли внук одружився – в кінці червня 2022 року, ще в перші місяці служби в територіальній обороні, де і з дружиною Танею зустрівся. Дочекалася молода дружина коханого й з Бахмута, тоді й до бабусі з’їздили.

Та недовго була Таня щасливою з Владиком, втратила його неподалік її рідного міста. Це велика трагедія і для бабусі Тамари, повідомлення їй про горе рідні «відтягли» на два тижні після похорону Владислава. Більше приховувати від бабусі смерть внука не могли, бо Тамара Григорівна з кожним днем все наполегливіше розпитувала про Владика, хотіла почути його голос по телефону…

Нагороди

Такі невгамовні страхіття творить клята-проклята війна. Скільки ще життів вона забере? Скільки дітей не народиться, скільки їх осиротіє, скільки батьківських сердець розірве? А зачинателі й розпалювачі нищівної війни живі й здорові. Де та справедливість як на землі, так і на небі, на яку вся Україна, увесь цивілізований світ чекає? Чи не запізно вона прийде звідкілясь?

Григорій Войток


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/