Про свою найтривалішу подорож розповів днями журналістам мандрівник із Чернігова Олександр Волощук.
Останні мандри подорожуючого тривали двісті сімдесят вісім днів. Усі пригоди та враження він вклав у своїй книзі «Восточный крест». Загалом це вже сьома книжка мандрівника.
Цього разу книга вийшла російською мовою. Як зазначив Олександр Волощук книжка, насамперед, розрахована на російського читача, адже за словами автора, росіяни найбільше полюбляють подорожувати, аніж, наприклад, українці. Хоча, у цьому є щось парадоксальне, бо логічніше було б розповідати про подорожі не тим, де мандрував, а читачам, які мешкають віддалено від тих місць, про які розповідається в книжках.
Але, як то кажуть, автору видніше.
В останній на сьогоднішній день книзі автор розповідає про подорожі по країнах сходу і найперше – Китаю, звідкіля й розпочався туристичній вояж чернігівського мандрівника.
Олександр Волощук розповів про гостинність таджиків, різнобарвність місцевості Тибету, і про зустріч з геніальним, на думку чернігівця, і відомим не лише у Росії, а й за її межами, мандрівником Федором Конюховим.
Розповів Олександр Волощук і про пригоди, які трапилися під час подорожі, насамперед, про зустріч із працівниками ФСБ Росії, і про лекцію, яку він читав у Криму вже під час окупації Росією півострова. Але для Волощука, у чому він сам дізнався, політика – це не його справа, а тому він повністю поза нею. Звичайно, все це трохи виглядає дивно, адже вторгнення на територію іншої держави та військова навала – це вже не тільки політика…
У подальшому мандрівник і письменник із Чернігова планує пройти шлях від Магадану до Камчатки, де повно усіляких звірів, а найбільше – ведмедів, до того ж у тих місцевостях майже повністю відсутні поселення людей. Після цього планує вийти за межі Азії і відвідати країни Америки, зокрема ці, в які непотрібні візи. Відтак має намір видати книгу «Українці Південної Америки».
Книгу «Восточный крест» Олександра Волощука можна придбати у Чернігівському КМЦ «Інтермеццо» (Шевченка, 9) та Чернігівській «Просвіті» (вулиця Хлібопекарська, 10). Вартість книги – 180 гривень.
Далі Волощук планує перетнути пішки пустелю Гобі, яка простягається на 1600 кілометрів в довжину і на 800 кілометрів в ширину, а загальна її площа становить 1300 000 квадратних кілометрів. Це робить Гобі третьою у величині пустелею світу, і найбільшою пустелею Азії. Ось такі найближчі мандрівницькі плани подорожуючого чернігівця.
Розповів він і про творчі плани. В даний час Волощук працює одночасно над написанням двох книжок.
− Мандрівка для більшості людей – це відпочинок, а я зробив подорожі своєю професію, своєю роботою, своїм життям, − підкреслив Олександр. – І взагалі автостоп – це справжнє пізнання світу...
І треба сподіватися, що після чергової подорожі знову вийде у світ нова книга розповідей при мандрівки Олександра Волощука, який бачить світ таким, яким він є насправді.
Сергій ВІТЕР