Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Археологічна експедиція в Мезинському національному природному парку


Археологічна експедиція  в Мезинському національному природному парку на завершальному етапі.

З 25 липня 2016 року на території Мезинського національного природного парку, що знаходиться на Чернігівщині, продовжила роботу археологічна експедиція Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка (керівник експедиції – кандидат історичних наук, доцент Черненко Олена Євгеніївна).  Дослідження здійснюються на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень в Чернігівській області».  У роботі експедиції беруть участь досвідчені науковці та студенти університету, співробітники Мезинського національного природного парку,  аспіранти Інституту археології, Інституту етнографії  та Центру пам’яткознавства НАН України.

Екскурсія для студентів-практикантів істфаку ЧНПУ

Екскурсія для студентів-практикантів істфаку ЧНПУ

Студенти-практиканти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства,  які беруть участь в роботі експедиції, також ознайомились з роботою Мезинського музею та філіалу, науковці парку прочитали їм ряд тематичних лекцій.

Заняття зі студентами

Заняття зі студентами

Роботи Мезинської археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету, як і в минулому сезоні, спрямовані на дослідження городища Свердловське-1.

На розкопі

На розкопі

Як вдалось з’ясувати,  найдавніші матеріали на території цієї археологічної пам’ятки відносяться до доби бронзи (ІІ тис. до н.е.).  Втім,  перша постійна забудова тут з’явилась  за доби раннього заліза, близько 2 тис. років тому. Після нетривалої доби заселення мешканці покинули це місце і знов воно було заселено лише за часів літописних сіверян, наприкінці І тис. н.е.  Саме до цього періоду належать найцікавіші археологічні об’єкти, які вдалось дослідити у цьому році. Це – рештки потужних оборонних споруд (рів завглибшки 4,5 м та завширшки більше 20 м, вал з деревино-земляними конструкціями) та унікальна споруда виробничого призначення, що слугувала майстернею. Вона розташовувалась поза межами оточеної укріпленнями заселеної території городища, оскільки була пов’язана з пожежонебезпечним виробництвом – обробкою заліза та кольорового металу, виробництвом кераміки. У наступному році є плани  продовжити вивчення цього комплексу.

Розкоп оборонного валу Роменської культури

Розкоп оборонного валу Роменської культури


Розкоп поселенння І тис.н.е.

Розкоп поселенння І тис.н.е.


Розкопки городища Свердловка1

Розкопки городища Свердловка1


Свердловське городище1

Свердловське городище1


Табір розташування експедиції між селами Свердловка та Мезин

Табір розташування експедиції між селами Свердловка та Мезин


Працюють археологи

Працюють археологи

Олена Черненко, кандидат історичних наук


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/