Ось вже минуло шість років, як на вічний спочин відійшов колишній голова колгоспу села Солонівка Городнянської територіальної громади Микола Петрович Бас, про якого ми розповімо згодом.
Його дружина Ольга Митрофанівна поділилася особистим рецептом свого чоловіка – настоянки з кропиви.
– Він безмежно любив пригощати друзів, знайомих, які до нього приїжджали і приходили, – розповідає вдова. – У нього ця настоянка виходила дуже смачною, вона всім подобалася.
Розповідаючи, господиня зі шафи дістала пляшку зеленуватого напою.
– Це ще залишилася від нього – як він ось робив, так і є, – додала жінка.
Вона розповіла, що сировину для настоянки брав на Тупичівському спиртовому заводі. Свого часу це підприємство мало великі потужності. А потім спіткала його зупинка. Щоправда, декілька років тому завод мав би поновити свою роботу, та зі зміною керівництва концерну «Укрспирт» підприємство, як і більшість подібних виробництв в Україні, припинило діяльність.
– Цей напій, хто бодай хоч раз спробував, то вже говорив, що такої горілки на смак більше і не знаходив ніде, – пригадує пенсіонерка. – Горілка і справді гарна і за смаком, і на вигляд.
Отже, береться спирт і розводиться до потрібного градусу (скільки і хто як хоче), дистильованою чи негазованою мінеральною водою. Кропива обов’язково береться до цвітіння. Її слід промити та висушити в затінку. Закласти кропиву в трилітрову ємність. Додається глюкоза, але не цукор (в аптечній мережі вона і раніше була в таблетках, і зараз є) та лимонна кислота. Пропорція – на свій розсуд (тут слід проекспериментувати до вподоби). Потім залити розведеним спиртом, закрити кришкою та поставити в темне місце на 30 днів.
Цікавіше - у відео:
Сергій Кордик, фото автора