Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Мертва зона. Розповідь ліквідатора аварії. Фоторепортаж


P1310188 - копияКожного квітня людство вшановує героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Багато з них уже нема в живих. Ще більше стали інвалідами. Мільйони людей отримали психологічну травму. Назавжди поняття «мирний атом» буде асоціюватися із жахливою війною, у якій не видно ворога, а тільки жертви.

Аварія в Чорнобилі стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Від двох надпотужних вибухів через проломи було викинуто велику кiлькiсть уламків конструкцій, таблеток двоокису урану i шматків графіту, 500 млн кюрі радіоактивних речовин. Еквівалент потужності вибуху дорівнював 500 атомним бомбам, скинутим на Хiросiму. У перші дні аварії загинуло 30 чоловік, у тому числі: двоє — від обвалів конструкцій та опiкiв, решта 28 — від гострої променевої хвороби, 237 учасників із таким же діагнозом було госпiталiзовано. Після них були тисячі…

P1310189 - копия

У «зоні» — вічно застиглі пожежники, це монумент на їх честь. Саме вони в той трагічний час першими кинулися рятувати і Чорнобильську станцію, і місто, і країну, і людей… Вони загинули у вогняно-смертельному пеклі… Заради нас, заради майбутніх поколінь.

Фактично оправдано, що на ліквідацію аварії направлялось багато людей — в цьому була необхідність! Люди знали, на що йдуть та що втрачають, але розуміли, що це потрібно було робити і робити швидко. У кожного в душі був свій наказ — вистояти!

Мертва автостанція у Прип’яті Місто Прип’ять виникло у 1970 році і стало мертвим раптово – у вісімдесят шостому. Аварія на Чорнобильській атомній станції зробила свою страшну справу.

Мертва автостанція у Прип’яті
Місто Прип’ять виникло у 1970 році і стало мертвим раптово – у вісімдесят шостому. Аварія на Чорнобильській атомній станції зробила свою страшну справу.

Там, де був я, ми працювали в три зміни, кожна зміна налічувала 750 військовослужбовців, за добу це 2150 чоловік.

Віджила школа у Прип‘яті Несподівано залишені підручники школярами у середньому навчальному закладі та відвідувачами в бібліотеці. Книжки — класики світової, російської та української літератури безладно розкидані по підлозі у класах та кімнатах-читальнях.

Віджила школа у Прип‘яті
Несподівано залишені підручники школярами у середньому навчальному закладі та відвідувачами в бібліотеці. Книжки — класики світової, російської та української літератури безладно розкидані по підлозі у класах та кімнатах-читальнях.

За перші п’ять мiсяцiв Чорнобильської трагедії дістали значні дози опромінення 75 тис. осіб, які брали участь у її лiквiдацiї. Із них 1874 одержали дозу понад 25 бер (бiологiчний еквівалент радiацiї).

На відміну від вічно юного Прип’яті  — Чорнобилю кілька століть.  В центрі міста — таблички із зазначенням тих населених пунктів, які знищені радіацією.

На відміну від вічно юного Прип’яті — Чорнобилю кілька століть. В центрі міста — таблички із зазначенням тих населених пунктів, які знищені радіацією.

Повністю текст читайте у друкованому тижневику «Біла хата»

Текст — Анатолія ЛІГУНА, голови Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України», полковника запасу, учасника ліквідації аварії

Фото — Сергія КОРДИКА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/