Середа, 21 Травня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Музикою свободи підкорив Нідерланди та Бельгію військовий оркестр з Чернігова

Музикою свободи підкорив Нідерланди та Бельгію військовий оркестр з Чернігова


Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України завершив масштабний тур містами Нідерландів і Бельгії, що проходив з 4 по 12 травня 2025 року. За 10 днів оркестр відвідав 12 міст, подолав понад 7500 км і провів 15 офіційних заходів, гідно представивши Україну на міжнародній арені. Тур, організований благодійною організацією Steun Oekraïne за підтримки волонтерів і місцевих громад, став символом єдності, солідарності та боротьби за свободу.

Музична дипломатія у дії

Виступи оркестру були приурочені до 80-річчя перемоги над нацизмом і відбувалися в рамках значущих міжнародних подій. Зокрема, 4 травня у Лейдсендамі (Нідерланди) музиканти взяли участь у національній церемонії Dodenherdenking (День пам’яті загиблих у війнах). 5 травня у Вагенінгені долучилися до Параду визволення з нагоди Дня Свободи. 10 травня у Ломмелі (Бельгія) оркестр виступив на міжнародному військовому фестивалі Taptoe Belgium, а 12 травня у Брунссумі (Нідерланди) дав концерт у штаб-квартирі НАТО (Allied Joint Force Command Brunssum).

Роман Павлів: “Через музику ми розповідаємо правдиву історію України”

“Нас запросила благодійна організація Steun Oekraïne та її натхненні організатори — Енді де Шіппер і Рон ван Деєн. З 2022 року ця організація невтомно підтримує Україну — зокрема через залучення військових музичних колективів. Її мета — дати змогу європейській аудиторії почути наш біль, нашу силу й нашу правду — через музику”, – розповів Р. Павлів.

Р. Павлів детально описав ключові заходи туру, які відбувалися на високому міжнародному рівні:

“Частина заходів відбулася на офіційному міжнародному рівні, зокрема: Leidschendam, Нідерланди, 4 травня 2025 — участь у національній церемонії Dodenherdenking (День пам’яті загиблих у війнах). Wageningen, Нідерланди, 5 травня 2025 (ранок) — участь у Параді визволення з нагоди Дня Свободи. Lommel, Бельгія, 10 травня 2025 — участь у міжнародному військовому фестивалі Taptoe Belgium. Brunssum, Нідерланди, 12 травня 2025 — концерт у штаб-квартирі НАТО (Allied Joint Force Command Brunssum)”.

За словами Р. Павліва, ці події мали особливу символіку: “Цьогоріч ці події мали особливу вагу, адже були приурочені до 80-річчя перемоги над нацизмом — події, яка нагадує всьому світу ціну свободи. Участь українського військового оркестру в цих подіях стала глибоко символічною — як нагадування, що боротьба за свободу триває і сьогодні, тут і зараз”.

Роман Павлів також акцентував на благодійній складовій туру: “Енді та Рон — не просто організатори, а справжні амбасадори підтримки України. Вони постійно, протягом року, збирають донати для ЗСУ, організовуючи десятки ініціатив. І цей тур — спосіб подякувати волонтерам, меценатам і всім, хто не байдужий до майбутнього України”.

Він також поділився враженнями від туру: “За 10 днів ми відвідали 12 міст Нідерландів та Бельгії, подолали понад 7500 км і провели 15 офіційних заходів на високому художньому рівні — гідно представивши міць Збройних Сил України та креативність українського таланту. Графік був інтенсивним, але саме завдяки цьому нам вдалося зробити максимум за мінімальний час”.

Волонтери та символи єдності

Організатори туру — благодійна організація Steun Oekraïne та її ключові волонтери Енді де Шіппер і Рон ван Деєн — стали невід’ємною частиною успіху місії. Як зазначається у дописі Військово-музичного центру на Facebook, ці люди — “не просто координатори концертів чи логістичних поїздок. Вони — наші союзники, частина українського тилу тут, у Європі”. Енді та Рон здійснили понад 10 поїздок в Україну, доставляючи гуманітарну допомогу на фронт, у шпиталі та для біженців. Рональд Кок особисто здійснив 45 поїздок, перевозячи необхідне власним автомобілем у найгарячіші точки.

Команда Steun Oekraïne також опікується пораненими українськими воїнами, які проходять лікування в Нідерландах, надаючи їм медичну та психологічну підтримку. Оркестр висловив особливу подяку захиснику Андрію Сіромасі, який добровольцем пішов на фронт у перші дні війни і нині проходить реабілітацію після поранення. “Твоя мужність, Андрію, — це приклад для всіх нас. Ми поруч”, – зазначили музиканти.

Значення туру для України та Європи

Тур Військово-музичного центру став актом культурної дипломатії, що підкреслив важливість солідарності з Україною в умовах триваючої війни. Виступи оркестру нагадали європейській аудиторії про ціну свободи та необхідність підтримки України до перемоги. Завдяки професійній організації та підтримці місцевих громад кожен концерт проходив із аншлагом.

Український військовий оркестр з Чернігова підкорив Нідерланди та Бельгію музикою свободи | фото: Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України / Facebook

Тур став доказом того, що музика може бути не лише мистецтвом, а й інструментом єднання та надії. Військово-музичний центр Сухопутних військ ЗСУ показав, що український дух незламний, а підтримка міжнародної спільноти — неоціненна.

Олег Головатенко, lrt.lt


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/