З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну спостерігається зменшення кількості реєстрацій нових транспортних засобів, проте вона залишається порівняно стабільною останні 3 роки.
Про це редакції розповіла заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях Людмила Деркач.
«У 2024 році у сервісних центрах МВС Чернігівської області було зареєстровано 7020 нових транспортних засобів, зокрема у сервісному центрі МВС міста Чернігова – 3771», — зазначила Людмила Деркач.
У порівнянні з попередніми роками, можна спостерігати наступну динаміку:
· У 2023 році у сервісних центрах МВС Чернігівської області було зареєстровано 6985 нових транспортних засобів, з яких у територіальному сервісному центрі міста Чернігова – 3827.
· У 2022 році у сервісних центрах МВС Чернігівської області було зареєстровано 8350 нових транспортних засобів, з яких у територіальному сервісному центрі міста Чернігова – 4384.
· У 2021 році у сервісних центрах МВС Чернігівської області було зареєстровано 12835 нових транспортних засобів, з яких у територіальному сервісному центрі міста Чернігова – 7176.»
Людмила Деркач також розповіла, що зареєструвати нове авто в сервісному центрі МВС власник може або особисто, або делегувати повноваження продавцю. Автосалони генерують довіреність на право представляти інтереси покупця, яку можна підписати в автосалоні без нотаріуса. Представник автосалону може звернутися до сервісного центру МВС замість покупця та зареєструвати авто.
Автівка може взагалі не покидати територію салону, адже нове авто не підлягає обов’язковому огляду експертною службою МВС. Транзитні номерні знаки можуть не видаватися, тож новому власнику залишається лише забрати вже зареєстрований транспортний засіб у продавця в автосалоні.
Документи для реєстрації нового авто у сервісному центрі МВС:
— паспорт громадянина України : зазначений документ у форматі ID-картки можна пред’явити також в електронній формі в застосунку Дія (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
- o тимчасове посвідчення громадянина України;
- o посвідка на постійне проживання;
- o посвідки на тимчасове проживання;
- o посвідчення біженця;
- o посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
- o посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
*** У разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка.
— копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
— документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника);
— документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
— документ, де зазначена вартість транспортного засобу;
— документ щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху;
— платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/.
У 2025 році збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій державній реєстрації легкових транспортних засобів, крім легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами становить :
· не перевищує або дорівнює 499 620 грн – сплачується 3%;
· більше ніж 499 620 грн, але не перевищує або дорівнює 878 120 грн – сплачується 4%;
· більше ніж 878 120 грн – сплачується 5%.