Чернігівська журналістка Наталія Потапчук представила свою книгу «Історія нашого роду. Сім поколінь».
Часовий проміжок поколінь розгалуженого українського роду, які дослідила Наталія, охоплює період від 1830-х років до наших днів, тобто майже дві сотні років. Це справляє враження. Цікаво те, що деякі нотатки про родовід пролежали в архівах авторки не менше тридцяти років — дочекалися свого часу.
До речі, Наталія Потапчук відома не лише як журналістка, а й як виконавиця авторських пісень під гітару. У дитинстві вона кілька років навчалася в музичній школі (фортепіано), але не закінчила через сімейні обставини. Мріяла продовжити освіту в музичному училищі, однак тато наполегливо переконав, що музика ні до чого, нею не проживеш, треба мати економічну або технічну освіту.
Наталія була слухняною донькою, тата послухалася. Але вже в студентські роки купила самовчитель і самотужки опанувала гітару.
Під час туристичних подорожей її пісні біля багаття створювали незабутню атмосферу. Та й зараз, коли інколи проходить повз музичне училище, з якого лунають звуки фортепіано, скрипки, інших музичних інструментів, її серце завмирає — вона нерозлучна з музикою все своє життя. І про ці емоції у неї також є власна пісня. Ми її почули. Дуже гарна пісня, особливо для тих, хто має музичний слух і тонко реагує на звуки й тембр голосу та інструментів.
Під час зустрічі Наталія виконала кілька власних пісень. Одна з них має назву «Тіні забутих предків» і написана ще в 90-ті роки минулого століття, коли розхристану Україну шарпали в усі боки буремні політичні та соціальні події, коли тисячі людей опинилися без роботи, коли кандидати наук торгували на базарі шкарпетками. Наталія також має досвід торгівлі — розвозила в ті часи на базарі візочок з чаєм. Чай її був надзвичайно смачний, приготований дуже ретельно і якісно, тож постійні клієнти щодня чекали на той її фірмовий чай.
Пісня «Тіні забутих предків» — немовби відголос про ті часи. Дуже гарна пісня. Філософська. І символічна.
Знаково, що представлення відбулося в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського, автора повісті «Тіні забутих предків», за якою режисер Сергій Параджанов зняв однойменний фільм у 1964 р.
У книзі — півтори сотні фотографій, чималий обсяг. Єдиний її, як на мене, недолік — малий наклад: всього два десятки примірників.