Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Названо лауреатів премії Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні»

Названо лауреатів премії Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні»


Відзначення лауреатів премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» в День Гідності та Свободи є символічним. Це відбувається з нагоди 130-річчя з дня народження видатного отамана, борця за українську державність, знакового публіциста та ідеолога національної ідеї.

Комітет працював онлайн, узгоджуючи свої дії з заходами, що відбуваються по всій країні для вшанування ювілею видатного державного діяча, епоха якого пов'язана з найбільш героїчним і трагічним періодом боротьби українців за незалежність під час створення Української Народної Республіки. Отаман, полковник армії УНР Яків Гальчевський, керував збройним опором, який розгорнувся на окупованих московією українських землях з 1925 року. Не зазнавши поразки від ворога, він з боями залишив рідні місця, продовжуючи боротьбу за українську справу до останнього подиху в березні 1943 року. У цьому році, відзначаючи 130-річчя з дня народження Якова Гальчевського, оргкомітет вирішив відновити премію, вважаючи за необхідне підкреслити важливість історичних фактів боротьби за незалежність України в часи війни з імперською Росією, які зміцнюють нашу віру в перемогу.

Варто відзначити, що з нагоди цього значного ювілею в країні пройшло декілька видатних патріотичних заходів, особливо у Хмельницькій та Вінницькій областях. На цю подію належно відреагувала Верховна Рада України, а також до її відзначення приєдналися навчально-культурні установи, музеї та наукові колективи.

Організаційний комітет розглянув кандидатури для нагородження цьогорічної премії імені Якова Гальчевського за останні два роки і сподівається на розуміння та підтримку від зацікавленої громадськості. Ми намагалися відповідати нашому ключовому критерію відбору, звертаючи увагу перш за все на послідовну україноцентричну позицію наших кандидатів. Серед лауреатів ви знайдете імена таких патріотів, кожен з яких у своїй сфері довів, що гасло «Україна — понад усе!» є для них не просто слова, а життєвим кредо, яке надихає мільйони українців боротися за нашу незалежність, як це робив легендарний отаман, полковник армії УНР Яків Гальчевський, його соратники та послідовники.

Лавреати премії ім. Якова Гальчевського в 2024 році:

Номінація «Політик»

Валерій Залужний, Головнокомандувач Збройних сил України (2021—2024 рр.), Надзвичайний і Повноважний посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії й Північної Ірландії.

Номінація «За допомогу Українській державі»

Боріс Джонсон, Прем’єр-міністр Великої Британії (2019—2022 рр.), політик, публіцист

Номінація «За літературно-публіцистичну творчість та видавничу діяльність»

Михайло Сидоржевський, Голова Національної Спілки письменників України, засновник і головний редактор « Української літературної газети».

Номінація «За літературознавчу діяльність»

Оксана Сліпушко, завідувачка кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, доктор філологічних наук.

Номінація «За літературну творчість»

Артур Закордонець, письменник, військовослужбовець Збройних сил України

Номінація «За просвітницьку діяльність»

колектив Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»

Номінація «За науково-дослідницьку діяльність»

Олеся Стасюк, Голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців, генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду ( 2015 -2022 рр.), доктор історичних наук.

Номінація «Громадський діяч»

Ігор Тисячний, голова Летичівської територіальної громади Хмельницької області, громадський діяч.

Номінація «За вірність мистецькому покликанню»

Дмитро Лінартович, поет, актор театру і кіно, військовослужбовець Збройних сил України.

Номінація «За видавничу діяльність»

Олександр Стебеляк, видавець Української видавничої компанії «Наш формат».

Оргкомітет премії ім. Якова Гальчевського


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/