Четверг, 14 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Понори» з Чернігівщини – в ТОП-5 рекордсменів України

«Понори» з Чернігівщини – в ТОП-5 рекордсменів України


Товариство з обмеженою відповідальністю «Понори», що на Прилуччині, стало одним із кращих в Україні за надоями молока. Господарство, орієнтоване на розведення племінних нетелів голштинської породи, виробництво товарного молока і зернових культур, таких як пшениця, кукурудза, соя та соняшник, посіло п’яте місце за результатами рейтингу «Молочні рекорди України-2024» у номінації «ТОП-20 найпродуктивніших молочних ферм України».

Про це повідомив директор ТОВ «Понори» Володимир Сиса.

Цьогорічний результат молочної ферми склав 11 661 кілограмів молока – саме стільки в середньому за рік дала одна корова. Сьогодні товариство – єдиний роботодавець на селі. Господарство забезпечує роботою понад 80 селян і є одним із ключових платників податків в Прилуцькому районі.

«Ця нагорода є дуже значущою для нас, оскільки вона є результатом нелегкої праці за останні 12 років. Наша команда щоденно докладає зусиль для збільшення обсягів та якості молока, а також його екологічності. Висловлюю подяку кожному працівнику за його відданість роботі. Вдячний кожному акціонеру за підтримку наших ініціатив у розвитку тваринництва. Ми не зупиняємося на досягнутому і, незважаючи на всі труднощі, продовжуємо рухатися вперед разом», – зазначив Володимир Сиса, директор ТОВ «Понори».

Підприємство постійно працює над вдосконаленням технології та підвищенням ефективності. Тут утримують понад 900 голів ВРХ (корови молочного напрямку голштинської породи) та виробляють молоко екстра-гатунку.

Впродовж крайніх п’яти років валовий надій молока зріс з 6,5 тонн до 17 тонн на добу. Середній добовий надій дійної корови 41-42 літри, хоча є в господарстві і своя рекордсменка – п’ятирічна корова Ґава, добовий надій якої склав 72 літри молока.

У червні цього року ТОВ «Понори» отримало статус племінного репродуктора. Тепер українські ферми, які думають над розширенням та покращенням генетичного потенціалу поголівʼя, мають змогу придбати у них племінних нетелів.

Віталій Назаренко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/