Вторник, 5 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Форум місцевого розвитку територіальних громад області відбувся у Чернігові

Форум місцевого розвитку територіальних громад області відбувся у Чернігові


Другий Форум місцевого розвитку територіальних громад «Чернігівщина: від відновлення до розвитку» відбувся в обласному центрі 31 жовтня. Цей захід став платформою для обміну досвідом і пошуку спільних рішень у сферах відновлення та розвитку регіону.

У форумі взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнесу, міжнародні партнери та громадськість. До конструктивного діалогу приєдналися Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, Тимчасовий повірений у справах Французької Республіки в Україні Себастьєн Сюрен, керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення» (ПРООН в Україні) Федеріка Діспенца, заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус, його перший заступник Костянтин Мегем, та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

«Україна, Чернігівщина зокрема, має безпрецедентну підтримку всього цивілізованого світу як на рівні держав, так і регіонів. Співпраця лише розширюється і з часом трансформується – від швидких рішень у 2022 році до масштабних ініціатив сьогодні. Дякую за підтримку кожній країні, яка з нами з перших днів повномасштабної війни. За понад два роки ми підписали багато угод, що сприяли відновленню області. Чи потрібно це зараз, коли ворог постійно завдає ударів? Скажу впевнено – потрібно. Потрібно людям, які живуть тут попри всі виклики війни», – зазначив В'ячеслав Чаус у своєму вітальному слові.

Форум складався з декількох тематичних панелей. На панелі «Відновлення Чернігівщини: стратегічна роль партнерства» Костянтин Мегем ознайомив присутніх з поточною ситуацією та викликами. В області ведеться співпраця з понад 550 закордонними партнерами, укладено 400 документів про співпрацю. Завдяки міжнародній та державній підтримці, приблизно 50% об'єктів, пошкоджених ворогом, вдалося відновити. В цілому, кількість пошкоджених або зруйнованих об'єктів сягає майже 15 тисяч. Ця цифра, на жаль, зростає через постійні обстріли прикордоння. Тому актуальним залишається питання забезпечення житлом громадян, які залишають свої домівки через війну.

Значна підтримка від міжнародних партнерів, зокрема від Латвії та УВКБ ООН, сприяла встановленню приблизно 250 модульних будинків у регіоні, що допомагає людям повертатися до своїх домівок.

Перший заступник голови ОДА визначив як основні виклики створення безпечних просторів у громадах, зокрема укриттів, та зміцнення енергетичної незалежності.

Щодо майбутньої співпраці, вона повинна бути вигідною та корисною для обох сторін: Чернігівщина також має чимало для обміну. Вже встановлюються взаємозв'язки між лікарнями та освітніми установами.

Пан Ілгварс Клява підкреслив, що люди є в центрі уваги підтримки, яку надає Латвія. У 2022 році пріоритетом було відновлення житла, а тепер акцент переходить на школи та медичні заклади. Буде збільшено психологічну та реабілітаційну підтримку, а також активізовано горизонтальні зв'язки.

«Ми заохочуємо власним досвідом долучатися до процесу міжнародну спільноту», – каже Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії.

Згодом підтримка уряду Франції також зазнала трансформації: від гуманітарної допомоги, юстиції та відновлення вона перейшла до фази відбудови. Себастьєн Сюрен підкреслив, що для цього залучені різноманітні інструменти, як урядові, так і неурядові.

Федеріка Діспенца від ПРООН визначила три основні напрямки допомоги: забезпечення безпеки; підготовка до реінтеграції ветеранів; залучення молоді, створення для них привабливого середовища.

«Ми хочемо перейти від гуманітарної частини до розвиткової. Йдеться про інвестиції, де в центрі – громади», – зазначила представниця ПРООН в Україні.

Учасники форуму обговорили важливість міжнародних партнерів у зміцненні соціально-економічного потенціалу регіону, підвищенні здатності громад реалізовувати розвиткові проекти за підтримки міжнародної спільноти, значення міжрегіональної та міжмуніципальної співпраці, а також переваги міжнародних територіальних партнерств для прогресу та інтеграції з ЄС. Представники громад мали можливість обмінятися досвідом проектів, реалізованих у співпраці з міжнародними партнерами.

Форум організовано Чернігівською обласною військовою адміністрацію у партнерстві з ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/