Пятница, 1 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Одяг для фільму «Резидентка» був взятий на прокат у Чернігові

Одяг для фільму «Резидентка» був взятий на прокат у Чернігові


Якщо вас цікавить, що носили жінки козацької старшини за часів гетьмана Мазепи, відвідайте Чернігівський історичний музей. Продюсери фільму «Резидентка» взяли за основу лекала одягу з колекцій цього музею для пошиття костюмів акторок, які зіграли ролі жінок козацької старшини.

Фільм, що незабаром вийде на українські екрани, розповідає історію жінки-шпигунки, яка вмовила гетьмана Івана Мазепу перейти на бік шведського короля. В ролях жінок козацької старшини з'являться Ірма Вітовська, Ірина Бардакова, Каріна Олійник та Альона Ковтун, одягнені в кунтуші, точні копії з музейних експонатів.

На офіційному сайті художнього фільму повідомлено, що відома українська актриса і дворазова лауреатка кінопремії «Золота дзиґа», Ірма Вітовська, виконує роль Любові Кочубей. Це дружина генерального судді Війська Запорозького, Василя Леонтійовича Кочубея, і кума гетьмана Івана Мазепи. Її персонаж є аналогом української леді Макбет, жінки-політика Гетьманщини, яка в епоху Гетьманщини займалася політичною діяльністю та намагалася організувати заколот проти гетьмана, аби замінити його своїм чоловіком.

Реставратори ручно відтворювали костюми персонажів з натуральної вовни та шовку. Вони довго працювали з колекціями Чернігівського історичного музею імені В. Тарновського, використовуючи лекала одягу XVIII століття з Гетьманщини.

Художній фільм «Резидентка» розповідає про жінку-шпигунку, яка вмовила гетьмана Івана Мазепу перейти на сторону шведського короля. Ця подія та Полтавська битва стали ключовими моментами в історії України.

Фільм базується на романі Ганни Гороженко «Резидентка її величності», який розповідає про видатних жінок ранньомодерної української еліти, таких як Ізабелла Любомирська, Анна Корецька, Анна Сокольська, Анна Дольська та Софія Ружинська.

Творці стрічки акцентують на історичній достовірності подій. Окрім цього, у фільмі буде використано старовинну музику та партесний спів, що робить «Резидентку» не просто кінематографічним твором, а й унікальним художньо-історичним продуктом, у створенні якого взяв участь Чернігів.

Віталій Назаренко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/