Четверг, 12 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Керівник підприємства — щодо бронювання мобілізованого працівника

Керівник підприємства — щодо бронювання мобілізованого працівника


Як відомо, в Україні з’явилася законодавча ініціатива щодо сплати двадцяти тисяч гривень за мобілізованого працівника, тобто надаватиметься відстрочка від військової служби за гроші. Правовою мовою це означає, що керівник підприємства (організації) може скористатися бронюванням за два десятки тисяч гривень військового збору. Ті, за кого на роботі сплатять такий податок, можуть отримати відтермінування від служби на місяць. І така платня повинна надходити державі щомісяця, якщо працівник є цінним для діяльності підприємства.

Щодо економічного бронювання від мобілізації ми запитали у керівника ТОВ «Березнянське заводоуправління» (селище Березна, Менщина) Олексія Коноплі: «Якої думки дотримується він стосовно даного питання?»

 

Це взагалі не реально, ‒ отак, відразу, не задумуючись, відповів директор. ‒ Як можна до такого вдатися? Якщо щомісяця віддавати за кожного робітника, який підлягає мобілізації, по 20 тисяч гривень, то більш-менш працююче підприємство не витягне. Це ‒ зашморг підприємництву! Та й такий мобілізований працівник, якщо стільки платити, повинен отримувати зарплатню щонайменше у сімдесят-вісімдесят тисяч гривень. Де і в кого є такі можливості, скажіть мені, будь ласка. Це ‒ повний абсурд! Це ж, якщо стільки платити будівельнику (а я кажу про своє підприємство), то він же повинен виробити й продукції на значну суму. А він же насправді не виробить стільки. Керівник не може платити необґрунтовані податки.  От тому я й кажу, що це ‒ не реально! Це ‒ біліберда повна. А якщо додати до цього всього ще й плату за електроенергію, податки на землю та інші, то підприємство тоді точно збанкрутує.

Нагадаємо, що зараз військовий збір для усіх найманих працівників становить 1,5% від офіційної суми зарплати. Цей податок сплачує роботодавець.

ФОПи-спрощенці такий податок за себе не платять, лише за найманих працівників. ФОПи на загальній системі оподаткування військовий збір сплачують ще й 18% ПДФО та 22% ЄСВ.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/