Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Про найголовніше щодо національного мультипредметного тесту говорили у Чернігові

Про найголовніше щодо національного мультипредметного тесту говорили у Чернігові


Менш ніж за тиждень – 14 травня – розпочнеться основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Про конкретну дату, час та місце його проведення зареєстровані учасники та учасниці можуть дізнатися у персональному кабінеті, куди вже направлені відповідні запрошення. Зокрема, на Чернігівщині йдеться про 7177 зареєстрованих (на 300 осіб більше, ніж минулого року), з яких 5956 – випускники поточного року та 1221 – випускники минулих років.

Такі дані озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, нагадавши особливості проведення цьогорічного тестування.

«Для проходження тестів створено 21 тимчасовий екзаменаційний центр в 11 населених пунктах Чернігівської області. Прагнемо, щоб всі вони задовольнили потреби учасників НМТ, які отримали найближчий пункт тестування до свого місця проживання. Скарг з цього приводу наразі немає», – зауважила Світлана Сакаєва.

Заступниця начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович повідомила, що учасників тестування готові прийняти пункти у містах Бахмач, Бобровиця, Мена, Ніжин, Носівка, Прилуки, Чернігів та селищах Козелець, Короп, Ріпки, Талалаївка.

«Затверджену мережу ми попередньо опрацювали на місцях, дуже ґрунтовно і виважено підійшовши до цієї роботи. Врахували всі фактори. Перш за все, головна увага була зосереджена на створенні безпекових умов. Але й продумали логістику, щоб надати можливість кожному учаснику вчасно доїхати до пункту тестування», – зазначила Олена Соронович.

Що мають пам’ятати учасники НМТ-2024

Змінено кількість сертифікаційних предметів. Цьогоріч їх чотири: три – обов’язкові (українська мова, математика та історія України), один – на вибір (іноземна мова, українська література, біологія, географія, фізика та хімія). Тестування поділено на два блоки: перший – українська мова та математика, другий – історія України та обраний предмет на вибір.

Допуск у пункт тестування – з 9:30 до 9:50. Щоб до нього потрапити, при собі потрібно мати документ, що посвідчує особу; сертифікат НМТ 2024 року та запрошення. Останні два – у персональному кабінеті. Загалом всі документи можуть бути в електронному вигляді. Якщо мають бути створені спеціальні умови – відповідний медичний висновок.

Саме тестування триватиме понад чотири години. Передбачена 20-хвилинна перерва, коли можна перекусити і просто відпочити. На виконання завдань з кожного предмета відводиться 60 хвилин. Проте учасник зможе самостійно розподіляти час між предметами одного блоку (а це – 120 хвилин). Повертатися до завдань з попереднього блоку – не можна.

Заборонено приносити небезпечні предмети або речовини, порушувати правила виконання сертифікаційної роботи (в тому числі спілкуватися між собою), користуватися будь-якими гаджетами та паперовими посібниками, калькуляторами.

Вживатимуться додаткові заходи щодо забезпечення  порядку під час проведення тестувань, зокрема застосовуватимуться металошукач (перед входом у пункт), відеоспостереження, вбудовані або зовнішні вебкамери на комп’ютерах.

Нагадаємо: хто не встиг зареєструватися на основну сесію, зможе це зробити 10-15 травня для участі у додатковій, яка запланована на 11-19 липня.

І наостанок: спікерки закликали всіх учасників не розголошувати місце і дату свого тестування, адже йдеться про колективну безпеку.

За інформацією Чернігівської ОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/