Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині від туберкульозу померло торік 53 людини

На Чернігівщині від туберкульозу померло торік 53 людини


Так! Ми можемо подолати туберкульоз! Саме під таким гаслом проходить цьогоріч Місячник боротьби з хворобою.  

«І хоча показники захворюваності та смертності все ж залишаються високими, проте необхідно розуміти, що туберкульоз виліковний, а своєчасне виявлення, рання діагностика та необхідні щеплення запобігають поширенню хвороби», – наголосив сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА Олександр Чепурний, генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Він зауважив, що хоча наразі Чернігівщина знаходиться на 16 місці в Україні щодо випадків захворюваності, проте заспокоюватися не варто. Померло від хвороби минулого року 53 людини, а ріст захворюваності збільшився на 6% (приблизно на 420 осіб).

Варто зазначити, що майже 21% всіх хворих – це запущені форми туберкульозу через несвоєчасне звернення пацієнта. А це свідчить про недостатнє розуміння даної проблематики як серед населення, так і зі сторони медпрацівників (особливо первинної ланки). Сімейний лікар повинен постійно проводити роз’яснювальну роботу серед пацієнтів та скеровувати на всі необхідні обстеження навіть за найменшої підозри.

Ще одна проблема – туберкульоз серед дітей. Минулого року зафіксовано 15 випадків. І хоча це незначний показник, проте, враховуючи тенденції негативного ставлення населення до вакцинації та слабкий дитячий імунітет, ризик захворюваності може зрости.

Що ж потрібно зробити, якщо у людини є підозра на туберкульоз, розповіла Жанна Карпенко, завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» Чернігівської обласної лікарні.

«Перш за все необхідно звернутися до сімейного лікаря. Він проведе скрінінгове анкетування. До речі, можна і самостійно пройти онлайн-текст на сайті Центру громадського здоров'я України за посиланням https://tbtest.phc.org.ua/», – пояснила спікерка.

За наявності симптомів, необхідно провести обстеження мокротиння пацієнта молекулярно-генетичним методом. Воно є доступним, безоплатним та дозволяє протягом 2 годин отримати результат.

Так, минулого року цим методом обстежено майже 3 тисячі осіб з підозрою на туберкульоз.

До речі, 70% пацієнтів лікуються в амбулаторних умовах, оскільки при  прийомі протитуберкульозних препаратів особа не несе епідемічної загрози населенню.

Лікування (як стаціонарне, так і амбулаторне) – безоплатне  з використанням короткострокових високоефективних безпечних препаратів.

За повідомленням Чернігівської ОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/