Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як отримати повторно деякі документи?


ГУЮВ житті всього буває − і втрата документів – не виняток із різних ситуацій. Сьогодні мова про те, як поновити або отримати вдруге документи, які отримуються в органах  державної реєстрації актів цивільного стану. 

Про це розповідає Оксана Следовська, головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції в Чернігівській області.

− Так, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану − важливі документи, бо вони «супроводжують» людину все життя. Без них неможливо отримати паспорт, оформити пенсію, вирішити спадкову справу або провести будь-які інші юридичні дії.

Дійсно, що ж робити, якщо свідоцтво загублено або пошкоджено, як його відновити та отримати повторний документ?

Згідно статті 19 Закону повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами України.

З метою належної реалізації прав та інтересів фізичних осіб у сфері державної реєстрації актів цивільного стану наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2014 № 2079/5 було спрощено процедуру отримання свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Так, відповідно до розділу ІV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 року за № 719/4940 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24 грудня 2010 року № 3307/5) повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає повторно свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану після безпосередньої перевірки відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану або на підставі підтвердження про це відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем складання актового запису цивільного стану.

Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається повторно без підтвердження у разі зберігання актового запису цивільного стану на тимчасово окупованій території України або у районі проведення антитерористичної операції.

Якщо втрачено свідоцтво про народження, його може повторно отримати батько або матір дитини і усиновителям незалежно від віку дитини чи сама дитина по досягненню 16-річного віку за наявності паспорта (паспортного документа).

Якщо над особою встановлено опіку чи піклування, то в цьому випадку заявником може виступати опікун чи піклувальник.

Крім того, повторно свідоцтво про народження можуть отримати представники закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

При втраті свідоцтва про шлюб чи розірвання шлюбу, заявником може бути один з подружжя.

Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Особам, які звернулися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану особисто, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно видаються того самого дня при пред’явленні ними паспорта або паспортного документа.

За заявою щодо повторної видачі відповідного свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, яка надійшла поштою, свідоцтво  надсилається в 15-денний строк до відділу державної реєстрації актів цивільного стану України за місцем проживання заявника, про що доводиться до його відома.

Крім того, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Отже, при втраті або пошкоджені Вашого свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну імені, свідоцтва про народження дітей, свідоцтва про смерть близького родича необхідно звернутися з паспортом або паспортним документом до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану на території України.

Оксана Следовська, м. Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/