Березень за календарем – перший весняний місяць, світанок року, початок оновлення природи. У народі кажуть: «Березень зиму кінчає, квітню пролітному шлях-доріжку показує».
З кожним днем сонце довше затримується на небосхилі, і яскраве проміння його все сильніше гріє землю, часто вкриту ще сніговою ковдрою.
Але зима не поступається. Теплі дні часто змінюються холодними. Перший весняний місяць буває ще досить холодним. Розподіл температури по території області зберігає зимовий характер, але порівняно з лютим, середня місячна температура березня вища на 5º і становить близько 1º морозу.
У першій половині місяця поля ще можуть бути вкриті сніговим покривом, дують холодні пронизливі вітри, відмічаються хуртовини.
Абсолютний мінімум температури повітря для Чернігівщини спостерігався у 1964 році і складає 28-32º, у північних районах 37º морозу. Абсолютний максимум повітря відмічався у південній половині області у 1990 році, у північній половині – у 2014 році і становить 20-22º тепла.
За багаторічними показниками перехід середньодобової температури повітря через 0º здійснюється 2-13 березня, подекуди у південно-західних районах 28 лютого. Сталий сніговий покрив руйнується у період 12-31 березня. Нерідко весняно-польові роботи розпочиналися у третій декаді березня (2002, 2004, 2007—2008 та 2014 роки), а інколи і у другій декаді березня (1990 рік).
Кількість опадів у березні складає 37 мм.
За даними Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту середньомісячна температура повітря у березні 2015 року очікується 2º тепла, що вище середніх багаторічних значень за повоєнний період, кількість опадів – 50 мм, тобто більше норми.
Руслан Овсєєнко, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології