Вторник, 3 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Діє гурток, в якому діти здобувають навички з технічної творчості

Діє гурток, в якому діти здобувають навички з технічної творчості


Технічна творчість гуртків станції юних техніків дуже різнопланова й розвивається у різних напрямках. Чимало дітей щороку знаходять тут собі натхнення і його реалізацію, обираючи гурток (собі) до смаку й особистими уподобаннями. При цьому ще у молодшому шкільному віці мають можливість отримати унікальні навички – такі як конструювання, вміння водити авто чи ремонтувати побутові прилади.
Полагодити праску і встановити сигналізацію можуть юні радіоелектронники
Гурток радіоелектронного конструювання в м.Городня Чернігівської області зазвичай збирає до себе найбільш сконцентрованих й вдумливих школярів. Його вихованці починають з простих виробів – зазвичай майструють собі колонки, бумбокси чи підсилювачі звуку й згодом переходять до складних проєктів, часто колективних – таких як табло на міському стадіоні, яке майстрували свого часу всім колективом гуртка.
Було достатньо незвично побачити на занятті дівчат, які захоплено випилювали лобзиком кругленькі плати. На запитання, що виготовляєте – отримали цілком практичну відповідь.
Ми їздимо на гурток на велосипедах. Скоро день стане коротшим й почне раніше сутеніти, тому ми робимо світлодіодні фари, щоб їздити по темноті, – зазначили Віра Єрмоленко і Настя Соленок.
Фари будуть неабиякі, а з різними режимами роботи, щоб можна було налаштувати яскравість й за потреби миготіння, як аварійний режим. Віра вже ставала героїнею наших публікацій, бо минулого року перемагала на обласному конкурсі технічної творчості з електронною іграшкою пташки, що співає.

Віра ЄРМОЛЕНКО і Анастасія СОЛЕНОК – майструють світлодіодні фари для своїх велосипедів

Окремим напрямком роботи гуртка є ремонт побутових приладів. Вже на першому році занять вихованці можуть полагодити праску чи радіоприймач. Гуртківці з більшим досвідом виготовляють достатньо складні прилади – такі як сигналізатори витоку газу чи води. Можуть зробити й електронного сторожа, що оповіщує, і який з вмонтованого мобільного попередить господаря оселі про те, що хтось зайшов у будинок.

– Окрім суто радіоелектроніки, діти отримують навички і з суміжних професій. Наприклад, щоб зробити корпус для приладу, треба навчитись тонкощів теслярських чи слюсарних робіт. А щоб отримати гарний зовнішній вигляд виробу, доводиться попрацювати трохи малярем і трохи дизайнером, – зазначив керівник гуртка Олександр Пилипенко.
Особливо подобається гуртківцям працювати над спільними проєктами. Так, наприклад, виготовлення фар та інших ліхтарів є найбільш модним трендом осені, і їх майструють практично всі. А от індивідуальні проєкти майструють одиниці, які знаходять нові свіжі ідеї та зазвичай перемагають або стають призерами різноманітних конкурсів.
Суто чоловіче захоплення
Справжньою перлиною станції юних техніків у Городні здавна є картинговий гурток. Тут займаються переважно хлопці, які будують нові машини для перегонів й ремонтують старі, які використовують переважно для тренувань. Зайве казати, що вся непроста технічна творчість у гуртку майбутніх перегонників стимулюється саме можливістю покататися на швидкому карті.
Наймолодші гуртківці захоплено спостерігають, як старші товариші налагоджують чергову машину до стартів. З перших занять юніори отримують можливість покататися на першій і другій швидкостях. Захоплення у їхніх очах годі й передати – це треба бачити!
– Саме так формується команда для перегонів. Початківці навчаються їздити, маневрувати, опановують простими надшвидкісними картингами, потім підростають і пересідають на більш потужні. Сьогодні маємо чотири машини, по дві у двох класах – з двигуном 72 і 125 кубічних сантиметрів. Нещодавно заклали раму нової машини, але ще міркуємо у якому класі її робити – збільшити парк наявних категорій чи замахнутися на 150 кубовий двигун, – поділився планами керівник гуртка Ігор Панасевич.
На жаль, з початком повномасштабного вторгнення змагання юних перегонників не проводяться, проте у гуртку не втрачають час задарма й продовжують тренування. Тренуються у двох дисциплінах – перегонах і швидкісному маневруванні. Для маневрування освоїли новенький майданчик нещодавно відбудований на площі біля спортивної школи, бо за розмірами і якістю він ідеально підходить для картингістів.

Картинг – справа вартісна. Якщо для швидкісного маневрування достатньо однієї машини, аби виступили дев’ять спортсменів, то правила перегонів вимагають на кожного учасника мати власну машину. Гуртківці намагаються справлятися власними силами в межах наявного фінансування, проте не відмовились би й від підтримки спонсорів і меценатів.

Картингіст-початківець Олександр Бендик вперше за кермом

Окрім суто спортивної складової змагань, картингісти отримують ґрунтовні знання у сфері будови автомобілів, а ще здобувають добрі навички й упевненість при керуванні автомобілем на майбутнє. Зважаючи на сучасну тенденцію, коли авто стало дійсно засобом пересування, такі вміння знадобляться гуртківцям й у дорослому житті.

Павло Дубровський
На першому фото: досвідчений картингіст і срібний призер обласних перегонів 2021 року Микита Лепень перед тренувальним заїздом


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/