Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Росія чинить геноцид корінних народів Криму

Росія чинить геноцид корінних народів Криму


Світова спільнота 72-й рік поспіль зустрічає Міжнародний день прав людини, дату якого вперше обрала Генасамблея ООН у грудні 1950-го. Водночас злочини рф проти України та її народу, які відбуваються в центрі Європи з 2014 року – безпрецедентні з часів Другої світової війни.

☝️ Згідно з Указом Президента України №854/2022, на підтримку рішення Генасамблеї ООН та задля забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, сьогодні, 10 грудня, Україна вперше відзначає День прав людини на державному рівні.⛓ Поки в кожній сучасній демократичній країні людину та її життя вважають найвищою цінністю, росія продовжує порушувати базові права громадян України в окупованому Криму. Обмеження свободи слова, думки й віросповідання, кримінальні переслідування, незаконні обшуки, варварські “вироки” окупаційних судів, катування в СІЗО та сфальсифіковані справи – більше не страшна антиутопія, а реальність для українських і кримськотатарських активістів на окупованому півострові. Окупаційна “правоохоронна” та “судова” системи є інструментами насадження окупаційного режиму та залякування нелояльних до країни-агресорки громадян.

😤 На сьогодні Представництву Президента України в Автономній Республіці Крим відомо про щонайменше 155 політв’язнів. 109 із них – киримли, що ще раз свідчить про геноцид корінних народів, який рф вчиняє в окупованому Криму протягом століть. Крім того, всупереч усім нормам міжнародного гуманітарного права, рф продовжує залучати жителів окупованого Криму до російської армії.📜 Генасамблея ООН прийняла 6 резолюцій щодо ситуації з правами людини на території тимчасово окупованого Кримського півострова — у цих резолюціях ООН визнала росіян окупантами, засудила масові переслідування та затримання активістів і правозахисників, констатувала факт порушення прав людини на окупованому півострові. Попри це, росія продовжувала колонізувати український Крим, порушуючи міжнародні права, вчиняючи воєнні злочини та нехтуючи всіма демократичними цінностями.🗣 Після початку повномасштабного вторгнення кримський порядок денний опинився на другому плані міжнародної уваги, однак ситуація на окупованому півострові стала катастрофічною — усі можливі порушення прав людини, які чинили окупанти, посилилися в кілька разів.  Саме тому Україна продовжує говорити про окупований Крим, влаштовує заходи високого рівня у рамках Кримської платформи. 🧐 Також Україна діє на законодавчому рівні. Для підтримки незаконно ув’язнених рф громадян України ухвалено Закон про соціальний і правовий захист політв’язнів, військовополонених і членів їхніх сімей. Прийнятий закон про скасування так званої вільної економічної зони Крим сприяє захисту економічних і соціальних прав громадян України в окупованому Криму та внутрішньо переміщених осіб. У контексті захисту прав корінних народів, Верховна Рада ухвалила Закон “Про корінні народи України”, триває активна робота над законопроєктом про статус кримськотатарського народу. 🪖 Але основна робота — захист нашої держави та цінностей усього демократичного світу — триває на полі бою. Як зазначив Президент України у вчорашньому вечірньому зверненні: «Формула миру — це десять пунктів: від ядерної безпеки до відновлення територіальної цілісності нашої держави, від енергетичної безпеки до повернення всіх військовополонених і депортованих, яких утримують на території росії. Це зараз одне з ключових завдань для нашої держави – залучити світ до конкретної реалізації пунктів формули. Ми маємо повернути наш прапор в усі міста й громади України, забезпечити реальну відповідальність держави-терориста за цю війну і гарантувати безпеку всім поколінням українців після завершення цієї війни».💪 “Україна нагадує всьому світу, що права людини, свобода і справедливість не пусті слова, а справжні цінності, за які варто боротися і віддавати життя”, — написав у новому листі політв’язень Наріман Джелял.Відновлення верховенства права та всебічне забезпечення дотримання основоположних прав і свобод людини — одна з першочергових цілей України після деокупації Криму.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/