Для шанувальників театрального мистецтва уїк-енд цього тижня видався вельми розмаїтішим. У п’ятницю ввечері, 30 вересня, вони були запрошені на перегляд поновленого спектаклю «Темна історія» за творами П.Шеффера, інсценізацію якого здійснила режисер Анастасія Кузик.
Крім акторів, які брали участь у прем’єрних показах вистави навесні 2021 року, нині у показі цієї «безпросвітної комедії напругою 220V на дві фази» – саме так визначила режисерка жанр своєї постановки – були задіяні і нові виконавці: артисти Станіслав Аракільян, Катерина Ткачук.
Сценічна імпровізація, представлена творчим ансамблем шевченківців, захопила аудиторію яскравим калейдоскопом подій, в які азартно занурюються герої спектаклю. Присутні досхочу насміялися з пікантних ситуацій, що виникали через «спілкування у суцільній темряві» званих і незваних учасників вечірки. Після завершення вистави глядачі бурхливими оплесками дякували артистам за цікаву творчу роботу та подарований чудовий настрій.
На суботу припало проведення двох театральних заходів для різних вікових категорій глядачів. О дванадцятій годині юні чернігівці мали можливість переглянути казку «Подорож до країни мрій, або Велосипед з червоними колесами» за твором Рут Парк, покази якої розпочалися з червня цього року.
І ще одна мистецька подія відбулася цього ж дня о 17.00 годині. Першого жовтня, у Всесвітній день музики у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка спільно з активістами Волонтерського штабу Захисту України було проведено благодійну культурно-мистецьку акцію з метою збору коштів на підтримку Збройних Сил України. У великій концертній програмі «Молись за Україну» взяли участь артисти театру, низка сольних виконавців та аматорських колективів, вихованці дитячих хореографічних студій. Вдячні глядачі тепло зустрічали учасників концерту та підтримували їх дружними оплесками. Кошти, зібрані в ході проведення благодійного заходу, були передані на допомогу ЗСУ.
А в неділю на «Білій сцені» драмтеатру відбувся показ філософської притчі «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за драматургічними творами Лесі Українки, поставленої у 2020 році режисером Денисом Федєшовим.
Переконані, що кожна така культурно-мистецька подія, що відбувається в нескореному місті-герої Чернігові, сприяє зміцненню сили духу його мешканців, допомагає долати труднощі воєнного часу, спрямовувати всі сили на допомогу Збройним Силам України заради здобуття жаданої перемоги.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру