Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У МОЗ розповіли, коли можна отримати ліки безоплатно

У МОЗ розповіли, коли можна отримати ліки безоплатно


Повномасштабна війна, розв’язана російською федерацією, не тільки нищить інфраструктуру України, позбавляє життя її захисників і захисниць, а й відбивається, на жаль, на стані здоров’я – фізичного чи психічного – майже кожного українця.

Загострення хронічних хвороб або виявлення нових на пізніх стадіях потребують серйозного лікування, іноді пов’язаного з перебуванням у стаціонарі та прийомом дороговартісних ліків.

Проте в державі, навіть під час війни, продовжують діяти програми, завдяки яким українці можуть отримувати ліки безоплатно.

До них належать: 

Чи є такі ліки у закладі, можна перевірити на інформаційних стендах лікарні, також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я

Зокрема, це – препарати для онкохворих, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ, а також на інформаційних стендах медзакладів.

  • Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнтів

Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

При лікуванні амбулаторно, можна скористатися програмою «Доступні ліки».

На час війни отримання «доступних ліків» спрощено: 

—   якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок із лікарем, із яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково. 

-  на період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «доступні ліки» діють паперові.

-  наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів: інсулін людський генно-інженерний: короткої  або середньої дії; аналог інсуліну ультракороткої дії; аналог інсуліну тривалої дії; комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану – детальніше на сайті МОЗ за ЦИМ посиланням.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/