Рішення про створення військово-цивільної адміністрації та фактичне усунення міського голови Чернігова зараз готується. Про це виданню 0462.ua повідомив секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
— Згідно із законодавством останнє слово за Президентом, адже саме він підписує указ, — конкретизував секретар міськради.
Зазначимо, що на сайті Президента України 15 липня розміщена петиція на підтримку мера Чернігова Владислава Атрошенка. За 10 днів її підписали 7872 громадян України. Ініціатор петиції — секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако. Відозва створена на фоні зростаючого напруження між Офісом Президента України і Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком, а також на підставі чуток про можливе введення в нашому місті військової адміністрації та відсторонення міського голови від управління Черніговом.
— Відповідно, моя мета — спільно з містянами донести інформацію, що таке рішення не сприймають мешканці Чернігова, що відстороненням міського голови Президент нашкодить нашому місту, країні та своєму іміджу в очах мешканців міста та місцевого самоврядування загалом,— аргументував своє рішення ініціатор петиції.
Він зазначив, що по закону процедурно має відреагувати на цю петицію Президент Зеленський, якщо вона отримає необхідну кількість голосів.
— Теоретично, має якось її прокоментувати. Я дуже хочу, щоб Чернігів був почутий центральною владою, —зауважив Олександр Ломако.—Позиція нашої команди — зараз треба воювати з ворогом, а не чубитися всередині країни. Текст петиції дуже коректний. Там немає звинувачень чи вимог — є лише об’єктивні застереження. Хотілося б, щоб вони так само об‘єктивно були почуті, сприйняті та враховані.
Не секрет, що останніми днями в соцмережі розгорілася досить така жвава дискусія про нібито існуючий конфлікт між офісом Президента і діючим міським головою Чернігова.
— У міського голови немає конфлікту з Офісом Президента, — підкреслив представник місцевої влади. — Він налаштований на конструктив. Але ми бачили останнім часом по відношенню до нього дивну поведінку, яку важко назвати конструктивною. Коли одні мери спокійно їдуть на презентацію концепції відновлення в Лугано, а міського голову Чернігова, який зазнав одних із найжахливіших руйнувань в країні, без пояснень не випускають. Потім звучить дивна заява, що «громади справляться без своїх мерів». Перед цим Владислав Атрошенко не зміг виїхати на підписання угоди про партнерство в Ржешов. І таких прикладів багато, що важко назвати конструктивною позицію. Тим більше, що від подібних нападок страждають перш за все містяни. Страждає місто. Для когось це політична гра, а для Чернігова – це доля тисяч людей. Вважаю, що держава має залучати всіх, хто налаштований на боротьбу з ворогом, об‘єднувати та використовувати цей потенціал для перемоги.
Деякі ЗМІ вже встигли оприлюднити інформацію, що буцімто на посаду керівника військової адміністрації Чернігова (замість міського голови) готові призначити Героя України генерал-майора Віктора Ніколюка.
— Питання не у прізвищах. Питання в компетенції. Якщо в мера будь-якого міста забрати повноваження і передати військовому, тоді це повне суміщення несумісних задач, — висловив своє бачення секретар міськради. — Коли військовий буде захищати Чернігівщину і одночасно, наприклад, лагодити дороги, то в нас не буде ані захисту, ані доріг. Кожен має займатися своєю справою. Якщо ж говорити про оборону міста, то сьогодні у міського голови абсолютно робоча співпраця з військовими та ті задачі, які вони ставлять – виконуються.