На території Чернігівської області об’єкти природно-заповідного фонду розташовані досить нерівномірно: в Носівському, Ніжинському, Бахмацькому, Борзнянському районах за рахунок високого відсотку розораності земель площа природно-заповідного фонду не досягає і трьох відсотків від площ районів. Це негативно впливає на екологічну стабільність цих територій.
За кількістю заповідних об’єктів наша область є лідером в Україні. На її території функціонує 386 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 93240.49 гектара. Це 20,3 відсотка від площі лісів підприємств, підпорядкованих Чернігівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, та 7,81 відсотка від площі всієї області.
Вісім із цих об’єктів площею 8501,9 гектара мають загальнодержавне значення. Це Ічнянський та Мезинський національні природні парки, розташовані на 6686,6 гектарах, чотири заказники площею 1690,3 гектара та дві пам’ятки природи площею 125 гектарів. Є ще й 378 природно-заповідних об’єктів місцевого значення загальною площею 84738,59 гектара.
Завдяки активній реалізації державної політики в галузі розвитку заповідної справи площа заповідних територій області постійно збільшується. Лише за два останні роки вона збільшилася на 7188 гектарів.
Це свідчить насамперед про те, що розвиток природно–заповідної справи є одним із провідних напрямів екологічної стратегії Чернігівщини. Адже лише заповідні території здатні забезпечити екологічну рівновагу, тобто компенсувати шкоду, заподіяну людьми природним комплексам.
За інформацією Чернігівського ОУЛМГ