Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Торфовидобувники Чернігівщини просять владу врятувати завод

Торфовидобувники Чернігівщини просять владу врятувати завод


Смолинський торфозавод державного підприємства «Чернігівторф», що адміністративно  знаходиться в межах Гончарівської територіальної громади Чернігівського району, переживає дійсно складний період.

За останні роки хто вже тільки тут не побував з представників влади, політичних партій, депутатів різного рівня, однак відчутної реальної допомоги так ніхто й не надав. Вже, здавалося б, і сподівання та надію тут втратили. Та попри всі труднощі, керівництво заводу й робітники розуміють: не збережуть завод, загине не тільки торфовидобувна галузь Чернігівщини, а й без роботи залишаться десятки працівників, у кожного з яких сім’ї…

6 грудня на завод прибув заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації – керівник фракції політичної партії «Слуга народу» в обласній раді Дмитро Іванов. Він переконався: завод треба рятувати і терміново.

Голова профспілки ДП «Чернігівторф» головний інженер Смолинського торфозаводу Андрій Страхов, розповідаючи представнику обласної влади про існуючі проблеми, зазначив, що завод щотижня на ремонті через дуже застаріле, а отже й зношене обладнання — за 25 останніх років ніхто не допоміг у модернізації підприємства.

— Залишився ще в живих один прес, який теж постійно виходить з ладу, — пояснює голова профспілки. — А попит на нашу продукцію, особливо при сьогоднішній ситуації, коли з газом така напруга, колосальний. Ми навіть не встигаємо виконувати усі замовлення. Такої потреби на торф і брикет не було навіть в часи СРСР.

А коштує такий прес один сьогодні — 7 мільйонів гривень. Зрозуміло, що при нинішніх боргах впоратися самотужки з його придбанням тут не зможуть. Для заводу така сума — непідйомна, а для держави, а то й області — це не такі вже й значні кошти

— Влада змінюється, керівники області теж міняються, а ніхто нам не хоче допомогти, — з відчаєм дізнається профспілковий лідер. — Хоча реально наш та Ірванцівський заводи можуть забезпечити Чернігівську область повністю брикетом. А таке паливо сьогодні вкрай потребують найперше школи, дитячі садочки, інші соціальні заклади — геріатричні пансіонати, медичні установи і, звичайно, населення, переважно — сільське.

Це дійсно так. Адже вслід за подорожчанням газу, різко стрибонули ціни на дрова. І хоча вартість на торфобрикетну продукцію з листопада теж зросла (ціна за одну тонну — 1974 гривні з ПДВ), зокрема, через подорожчання електроенергії, все ж таки в сьогоднішніх умовах торфобрикетна продукція — найдешевша.

— То чому б владі не допомогти врятувати завод і не забезпечувати потреби населення, насамперед сільське нашим брикетом? — з подивом і нерозумінням каже директорка Смолинського заводу Валентина Огієнко. — От учора, до прикладу, телефонують із Харківської, Одеської областей, просять хоч би по чотири тони відпустити, а ми не можемо цього зробити, бо не вистачає для потреб населення у нашому регіоні.

Заступник ОДА Дмитро Іванов не лише вислухав озвучені проблеми, а й побував на окремих об’єктах заводу, і, безпосередньо в цеху, де ще справляється з навантаженням єдиний прес із виготовлення брикету. А порушені проблеми обговорив також не тільки з керівниками заводу, а й з головою Гончарівської територіальної громади Віталієм Рудником і старостою Смолинського старостинського округу Іваном Смирновим, яких, до речі, особисто запросив безпосередньо сюди в день свого приїзду.

Після активного обговорення зійшлися на тому, що рятувати завод конче потрібно і не колись, а вже зараз, інакше потім буде пізно.

— Ми подивилися підприємство і за результатами зустрічі переконалися: хоча завод і працює, але його треба модернізувати, — підсумував свою поїздку Дмитро Іванов. — Основна на сьогодні проблема на заводі полягає у тому, що не визначений його статус та наявність значних боргів. І над цим треба попрацювати. Торф’яна галузь і, зокрема, виробництво брикету — це стратегічне питання Чернігівщини. І взагалі — це одна з тих галузей, яка повинна ефективно працювати й забезпечувати наші школи та садочки таким паливом. Ми маємо відпрацювати дане питання. Для цього вже наступного тижня проведемо спеціальну нараду, на яку запросимо представників силових відомств, податкову, керівництво Фонду держмайна з метою вироблення невідкладних механізмів по врятуванню Смолинського заводу і взагалі цієї галузі в області.

При всіх негараздах, керівники заводу сподіваються, що приїзд заступника голови обласної держадміністрації Дмитра Іванова не спіткає доля тих обіцянок, які раніше давали інші представники влади, які приїжджали на завод.

А тим часом, як розповів Дмитро Іванов, облдержадміністрація вже направила лист до Фонду державного майна України з пропозицією запровадити досудову санацію, оскільки цей механізм є максимально дієвим для виведення підприємства з кризового стану.
— На мою думку, досудова санація – це перше, що ми повинні зробити. Вирішення ситуації з заводом — наразі пріоритетне завдання керівництва облдержадміністрації, — акцентував увагу заступник голови Чернігівської ОДА. —Найближчим часом заплановано робочу нараду в ОДА з представниками заводу, громади, Фонду, депутатами. Консолідуємо всі наші зусилля з обласною радою, будемо звертатися до Кабінету Міністрів України, щоб прискорити вирішення питання й не дозволити заводу зупинитися.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/