Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Понад 20 кг риби незаконно здобули браконьєри

Понад 20 кг риби незаконно здобули браконьєри


Протягом 24-25 липня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з представниками Чернігівського прикордонного загону на водоймах Новгород-Сіверського району викрито три грубих порушення Правил рибальства.

24 липня на р. Десна, поблизу с. Мамекине Новгород-Сіверського району, викрито мешканця с. Леньків, який виловлював рибу за допомогою дерев’яного човна та заборонених знарядь лову – 5 од. сіток зяберних одностінних, загальною довжиною 293 метри.

У протизаконний спосіб порушник добув 19 кг риби: судак – 8 екз., щука – 4 екз., по 3 екз. сазана, плітки, плоскирки, окуня і синця та по 2 екз. сома, карася сріблястого, ляща і лина. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 8 483 грн. Виявлене порушення носить ознаки кримінального злочину, оскільки завдано значних збитків рибному господарству України.

25 липня на озері поряд з с. Леньків виявлено двох місцевих мешканців із забороненими знаряддями лову та незаконно добутою рибою.

Порушники за допомогою 2 одиниць сіток зяберних та сітки «ятір» виловили кілька екземплярів лина та щуки. Завдано збитків у розмірі майже на 1000 гривень.

По всіх зафіксованих фактах на порушників складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ будуть направлені до Новгород – Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Водні біоресурси, заборонені знаряддя лову та дерев’яний човен вилучено.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову — вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/