Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Як чернігівські екологи відзначили День вишиванки

Як чернігівські екологи відзначили День вишиванки


В ювілейний Всесвітній день вишиванки, 21 травня, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області традиційно долучилась до відзначення свята державності та національної краси, свята самобутності та українського етносу.

Фахівці відомства одягнули національне вбрання аби зберегти та відтворити культурні цінності українського народу.

Саме цій події присвячена експозиція «Скарби культурної спадщини». Ініціатива мала на меті показати красу та естетику традиційних полотняних виробів, що з давніх давен захоплюють своєю самобутністю і етнічним колоритом.

Серед експонатів — давні й сучасні вишиті та ткані рушники, скатертини, сорочки, плаття та інші роботи української творчості. На полотнах — узори, що відтворюють унікальні символи, знаки, коди цілих поколінь. Кольори – від традиційних чорного і червоного, до різнобарвних зеленого, рожевого, синього, жовтого, блакитного тощо.

Невід’ємний атрибут – українська сорочка. На ній історична пам'ять народів, сімейні цінності та почуття. Вишита сорочка – це не просто поєднання традиційних чорних і червоних кольорів, це ціла історія довжиною в життя. Узори вишиванок відтворюють на полотні унікальні символи, знаки, коди цілих поколінь. Через кольори, лінії та візерунки відчувається волелюбний дух українського народу та передається національний колорит.

Родинний оберіг – рушник. Його зміст виражений набором різних символів. Він і сімейна реліквія, що передавалася з покоління в покоління, і подарунок коханому, пам’ять про весілля та молодість. Так, на одному із спільних фото — рушник, вишитий з любов’ю у серці, зі сльозами на очах дружиною своєму чоловікові, який пішов на війну і так не повернувся.

Захід знайшов відклик в серцях колективу Інспекції, згадалися роки дитинства, бабусині, мамині руки, що тримали голку в руках, захотілося передавати знання прийдешнім поколінням і привчати дітей до творчості. Виставка збагатила серця.

Тож традиції, культура і історія не будуть забуті, а вишиванка, як друга колиска, крокуватиме з нами по життю, зігріваючи душу теплом спогадів із дитинства і вірою у світле майбутнє України!

Марія Плетінь


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/