Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Про діяльність обласної прокуратури розповів її керівник

Про діяльність обласної прокуратури розповів її керівник


Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина виступив на квітневій сесії Чернігівської обласної ради.

20 квітня під час сесії Чернігівської обласної ради керівник обласної прокуратури Сергій Василина поінформував громадськість про діяльність органів прокуратури у першому кварталі 2021 року.

Сергій Василина наголосив, що у поточному році на території області розпочали свою роботу нові окружні прокуратури. З 15 березня функціонують шість окружних прокуратур – Козелецька, Корюківська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Прилуцька та Чернігівська.

Нові окружні прокуратури сформовані за новим, більш ефективним принципом. Зокрема в них зменшилась кількість керівних, так званих адміністративних, посад. Також в оновлені прокуратури призначено лише тих прокурорів, які успішно пройшли атестацію і довели свою професійну компетентність та доброчесність.

«Нині завершується великий етап кадрового очищення та трансформації органів прокуратури. Його мета – розвиток ефективної інституції та відновлення довіри до неї суспільства. І ми активно рухаємося на шляху системних змін» , — підкреслив керівник обласної прокуратури.

Сергій Василина зазначив, що незважаючи на процес реформування, органами прокуратури вживаються комплексні організаційні заходи, в тому числі спрямовані на забезпечення ефективної координації діяльності правоохоронних органів регіону у сфері протидії злочинності, які, у тому числі, позитивно вплинули на криміногенну ситуацію.

Зокрема, використанням широкого спектру наданих прокурору координаційних повноважень з початку року вдалося стримати темпи росту злочинності. Досягнуто зменшення на третину (32,7%) кількості облікованих кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких – на 6%, проти життя та здоров’я особи – на 41%. Зберігається позитивна тенденція до зменшення більш ніж на третину злочинів проти власності (35,8%), з них на 35,5% – крадіжок, на 36,4% – розбоїв.

Загалом упродовж першого кварталу 2021 року за процесуального керівництва прокурорів органами правопорядку регіону розслідувалося понад 41 тисяча кримінальних проваджень. До суду скеровано 650, а це щодня – по семеро.

Прокурорами забезпечено підтримання публічного обвинувачення у розгляді майже шести сотень кримінальних проваджень. За участю прокурорів судом апеляційної інстанції  перевірено законність судових рішень у ста двадцяти восьми кримінальних провадженнях.

«У демократичній правовій державі немає місця корупціонерам. Тому принципова, послідовна та ефективна боротьба з ними залишається одним з першочергових завдань.  Ми суттєво активізували цей напрямок діяльності.     У першому кварталі поточного року до суду скеровано вже 29 обвинувальних актів (у минулому році – 18)», — наголосив керівник обласної прокуратури.

Важливим напрямом діяльності органів прокуратури — є дієва протидія порушенням закону у земельній сфері, зазначив Сергій Василина. Масштаби зловживань у цій сфері всім відомі. «Нагріли руки» на оборудках з нею не тільки колишні високопосадовці, а й керівники інших ланок державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Особливо привабливі земельні ділянки в межах населених пунктів, сільськогосподарські угіддя, землі водного та лісового фондів вилучалися з державної власності десятками тисяч гектарів.

За прокурорського втручання державі та територіальним громадам упродовж кварталу реально повернуто земель на 80 млн грн, ще на 200 млн грн позови розглядаються в судах.

Особливу увагу звернуто на використання земель підприємств Національної академії аграрних наук України. На сьогодні за позовами прокурора вже повернуто у розпорядження держави з незаконної оренди понад 2 тисячі га особливо-цінних земель.

До суду вже направлено 8 обвинувальних актів про злочини, пов’язані з земельними ресурсами (проти 6 у минулому році).

Як приклад, один з підприємців під посів сільськогосподарської культури (сої) самовільно зайняв земельну ділянку у межах пам’ятки археології, групи курганів «Довге», на території Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади. Такі дії визначені законом як злочинні, тому обвинувальний акт вже в суді.

«Розпочату роботу з виявлення масових порушень у цій сфері ми не зупинемо. Її кінцевою метою має стати реальне повернення усіх незаконно відведених земель та притягнення винних до відповідальності», — наголосив керівник обласної прокуратури.

Також у своєму виступі Сергій Василина детально висвітлив інші аспекти діяльності обласної прокуратури протягом першого кварталу 2021 року.

Наприкінці він зазначив, що у непростих умовах системної реорганізації органам прокурати області вдалося не лише забезпечити ефективну реалізацію конституційних функцій, а й суттєво покращити результати діяльності на окремих з них.

«Ми не зупиняємось на досягнутому і спрямовуємо свою щоденну діяльність на забезпечення законності та правопорядку, захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства і держави.  Обласна прокуратура і я, особисто, відкриті до діалогу та співпраці в межах, визначених Конституцією та законами України», — підкреслив Сергій Василина.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/