Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Поліція вручила підозру керівнику, який врятував підприємство

Поліція вручила підозру керівнику, який врятував підприємство


Прокуратура Чернігівщини 12 березня оголосила про підозру у злочині керівнику державного підприємства «Чернігівторф» Юрію Бондаренку (відеоінтерв`ю з ним дивіться в кінці тексту). А наступного дня, тобто 13 березня, поліція області вручила документ про таку підозру керівнику державного підприємства за незаконний видобуток торфу.

Однак у цьому кримінальному провадженні не все так просто, як обмальовують правоохоронці. Саме у ці два роки роботи на посаді Юрія Бондаренка, які «інкримінуються» директорові, були врятовані підприємства, що займаються видобутком торфу. А після цього на цю посаду призначали керівників з Києва, які все робили, аби збанкрутувати заводи. За інформацією, у Генпрокуратурі працює кум одного з таких керівників, і не тільки в прокуратурі — інший родич займає вагому посаду в профільному міністерстві.

На початку цього року Держфонд майна призначив директором ДП «Чернігівторф» Юрія Бондаренка, який два роки тому вже працював на цій посаді і який все зробив можливе і неможливе, аби заводи не збанкрутували. Більше того, нещодавно Юрій Бондаренко оприлюднив факти розбазарювання державних коштів останнім керівником, який був до нього. Однак СБУ, поліція і прокуратура відкрила кримінальне провадження саме проти Юрія Бондаренка, а не проти Слуценка чи Рокоче (попередники нинішнього директора).

У поліції області зазначають, що співробітники Слідчого управління цього відомства 13 березня  вручили підозру керівнику державного підприємства за незаконний, як вони вважають, видобуток торфу. За попередньою інформацію, збитки державі становлять понад 19 мільйонів гривень.

Досудове розслідування проводить поліція під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області за підтримки Служби безпеки України.

В ході досудового розслідування слідчі поліції «встановили», що на підприємстві «Чернігівторф» з березня 2017 по серпень 2018 років незаконно видобували торф.

Для законного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення потрібно зібрати відповідний пакет документів. Серед них — дозвіл Державної служби геології та надр України. Утім, керівник підприємства знехтував тим, що старий дозвіл на видобуток корисної копалини втратив чинність.

Посадовець, як зазначають у поліції, достовірно знаючи, що дозвіл Державної служби геології та надр України відсутній, організував на підприємстві видобуток корисних копалин, а саме торфу.

У результаті таких дій посадової особи на підприємстві було «незаконно» видобуто щонайменше 70,4 тисячі тонн торфу на суму понад 19,3 млн гривень.

Слідчі вручили керівнику підприємства підозру про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України — незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Таке правопорушення карається штрафом, обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.

Нам, журналістам, які досліджують цю тему протягом кількох останніх років, добре відомі усі брудні махінації корупційно-злочинного ланцюга, який веде з Чернігова до Києва, і спрута, який з`єднує фас-команди між гілками СБУ-поліції та прокуратури. Відсутність або втрата чинності дозволу Державної служби геології та надр України — це чисто формальна зачіпка, аби приборкати непокірних людей, які хоч якось борються з несправедливістю, вживають заходи, аби не припинили свою діяльність підприємства та викривають справжніх злочинців. Чомусь ані прокуратура, ані СБУ, ані поліція не бачать жодного правопорушення і не притягують до кримінальної відповідальності тих, хто знищує природу, розорюючи луги та інші природні надра. А, мо` їм треба, як і в цій «справі», вказівка «згори»?

Сергій Вітер

Інтерв`ю з Юрієм Бондаренком, яке записано за кілька днів до вручення йому підозри:

Коментар журналіста Віталія Назаренка:

12 березня Чернігівська обласна прокуратура поширила інформацію про вручення підозру керівнику ДП «Чернігівторф» Юрію Бондаренку. Дуже дивно, що інформацію поширює обласна прокуратура, хоча вручали підозру київські силовики (поліцейські, прокурори і есбеушники!!!). Саме ті, що в кількості двох десятків стрибали влітку по полях Смолина у пошуках нелегального торфу, який так і не знайшли.

Звісно, все це зроблено на замовлення груп впливу в Мінвугіллі та кураторів з Російської федерації (вуха якої стирчать за руйнацією вітчизняної торфогалузі). Спочатку шукали розкрадання — не знайшли, потім вчепились за землю. Мовляв, немає чого копати і забезпечувати безперебійну роботу підприємства! Так от: підприємство копало торф за дозволом облради (до 2 метрів). Так копали всі торфозаводи України, деякі копають і нині, бо ліцензію «вибити» на той час було проблемно. А що робити? Не працювати? Закон дозволяє і ця лазейка стала виходом для заводів. Разом із тим, саме «Чернігівторф» у 2018 році був першим в Україні, хто отримав ліцензію на видобуток! Земля теж оформлена і належить Гончарівській територіальній громаді. Звісно, справа не вартує ламаного гроша і розвалиться в суді, але у замовників інше завдання — відсторонення від посади Юрія Бондаренка та приведення на посаду людини, яка вчинить всі необхідні дії для знищення торфозаводів.
Цікаво, чому прокуратура не висловила підозри ставленику міністерства пану Петру Слуценку, який за рік перебування на посаді завдав збитків торфозаводам на 5 мільйонів гривень?!!! Може тому, що у Слуценка кум — в Генпрокуратурі? Тут торф копали, не вкрали жодного кілограма, платили податки, шукали ринки збуту, як могли утримували вщент застаріле підприємство на плаву, а Слуценко наростив боргів стільки, скільки не наростив жоден із його попередників — і нічого!!!
Чому за завдані збитки державному підприємству до суду подає керівник, а не прокуратура? Чи 5 мільйонів це не гроші?
Вся ця Санта Барбара аж ніяк не красить прокуратуру, яка й надалі, на жаль, продовжує виконувати заказухи. Тому у вівторок відбудеться прес-конференція директорів заводів, директора «Чернігівторфу» та голови профільної профспілки, де будуть надані всі докази і озвучені прізвища замовників. Звісно, туди запросять і нашу владу. Побачимо що вона скаже! Невже керівництво ОДА та обласної прокуратури не розуміє, що їх сьогодні банально підставили?
Віталій Назаренко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/