Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
В Україні за стандартами НАТО допомагатимуть родинам військових

В Україні за стандартами НАТО допомагатимуть родинам військових


На базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки стартував пілотний проєкт, основною метою якого є робота з сім’ями військових за принципами, які застосовуються в країнах НАТО (Military Family Services). Відповідне рішення було прийнято Головнокомандувачем Збройних Сил України.

— Метою такого проєкту є визначення спроможності посадових осіб як Збройних Сил України, так і органів державної та місцевої влади проводити заходи соціальної підтримки для сімей військовослужбовців. Ми плануємо залучити не тільки представників військових частин, а і Чернігівського, Житомирського, Херсонського обласних територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, а також органів місцевої влади за їхньою згодою, — розповідає заступник начальника Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Дмитро Дрозденко. — В країнах НАТО є вже певний досвід, на який ми також будемо орієнтуватися. Це і групи, і відповідні посадові особи з числа як військових, так і працівників. Тобто вони є певними комунікаторами між родинами військових з одного боку і керівництвом військових частин та органів місцевої влади з іншого щодо вирішення проблемних питань соціального характеру.

Пілотний проєкт триватиме 4 місяці. Протягом цього періоду офіцери вищого керівництва будуть працювати у визначених військових частинах задля проведення апробації і формування відповідних пропозицій щодо введення певних посад або груп, які будуть перейматися проблематикою сімей армійців. І це в першу чергу буде індивідуальний підхід щодо вирішення проблем.

— Особливої нашої спільної підтримки, як військового так і цивільного керівництва, потребують військовослужбовці, що виконують завдання в районі проведення АТО/ООС. На жаль, багато з них не знають як можна розв’язати ту чи іншу проблему. Разом з громадськими організаціями та органами соцзахисту населення ми впораємося з цим. Дуже важливо впорядкувати і нормативно-правову базу з цього питання, адже вона повинна бути досконалою і захищати військового і його родину, — зазначив заступник військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки підполковник Вадим Лільчицький.

Учасники проєкту вже вивчали досвід армій закордонних країн з питань роботи з сім’ями військовослужбовців, зокрема це США, Канада, Німеччина тощо. В таких країнах є окремий напрямок роботи з родинами, враховуючи певний менталітет, проте є і певні особливості.

— Наприклад, в Канаді є штатний соціолог, який займається певним соціальним супроводженням, зокрема він знає всі дані і особливості кожного військовослужбовця, тобто виступає диспетчером в пункті постійної дислокації під час різноманітних місій. В США над такими питаннями працює ціла група, — зазначив Дмитро Дрозденко.

На час пілотного проєкту у структурі Збройних Сил України планується створення посад осіб групи сімейної підтримки, зокрема це психолог групи сімейної підтримки, соціальний робітник тощо. Для всіх учасників проєкту вже розроблені і відповідні посадові обов’язки.

В разі успішного завершення експерименту всі напрацювання та пропозиції будуть враховані під час можливого введення певних змін як в організаційно-штатну структуру так і в систему роботу щодо соціальної підтримки родин військовослужбовців.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform, м.Чернігів

Фото: автора


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/