Суббота, 16 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
За незаконну риболовлю браконьєр отримав рік і шість місяців

За незаконну риболовлю браконьєр отримав рік і шість місяців


Чернігівський районний суд 14 січня 2021 року виніс вирок про визнання винним у скоєнні кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України раніше судимого жителя м. Славутич Київської області.

Вироком суду порушнику призначено покарання у виді обмеження волі строком на один рік та шість місяців.

За інформацією Чернігівського рибоохоронного патруля, дане порушення було зафіксовано під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Національної поліції області та Чернігівського прикордонного загону 16 липня 2020 року на водосховищі поблизу с. Пакуль Чернігівського району.

Браконьєр в протизаконний спосіб за допомогою забороненого знаряддя лову – сітки «бредень» виловив 4 кг водних біоресурсів: 153 екз. раків та 1 екз. щуки. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 4 241,5 грн.

Суд також ухвалив конфіскувати на користь держави заборонене знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси.

Крім того, правопорушник, за рішенням суду, сплатить до місцевого бюджету завдані збитки рибному господарству у визначеному розмірі.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову — вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел та вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. На сьогодні дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток — прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/