Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
З порушення процедури голосування в облраді все і почалося

З порушення процедури голосування в облраді все і почалося


Представники трьох фракцій більшості Чернігівської обласної ради – це «Слуга народу», «Рідний дім» та «Радикальна партія» не прийшли 4 січня на зустріч з головою облдержадміністрації Анною Коваленко.

В ОДА мали визначити шляхи виходу з політичної кризи в облраді. Керівник патронатної служби апарату ОДА Григорій Гавриш сказав Суспільному — зустріч не відбулась. Однак депутати інших 5 фракцій, які прийшли до облдержадміністрації, провели там годину. Це Сергій Баришовець від фракції «Наш край», Валентин Запорощук від «Батьківщини», Олександр Мисник від « Європейської солідарності», Борис Петренко від « ОПЗЖ» і Арсен Дідур від фракції «За майбутнє». Він сказав Суспільному – на зустрічі з Анною Коваленко їй повідомили, що нині готують судовий позов, щоб визнати рішення, ухвалені на першій сесії облради нелегітимними.

«Ми чекаємо останній документ протокол установчої сесії. До сьогоднішнього дня немає цього протоколу. У нас формований позов і ми сформували його по порушенню процедурних моментів», — сказав голова фракції «За майбутнє» Арсен Дідур.

Нагадаємо, на першій сесії фракції більшості обрали серед своїх депутатів керівництво облради та голів 9 з 10 комісій. Голосування провели без 30 депутатів з 5 фракцій меншості – вони вийшли з сесійної зали, протестуючи проти обрання нової лічильної комісії і порушення процедури таємного голосування. Згодом проігнорували 2 наступні засідання облради – без них коаліція, де низка депутатів була відсутня через хворобу, не змогла зібрати кворум та ухвалити бюджет області і низку обласних програм.

«Ходити на сесії, де ми вважаємо сесії не легітимними це теж не зовсім вірно. Можливо, якщо провести дійсно таємне голосування будуть обрані ті же керівні посади і ми знімаємо тоді всі претензії. Таємне голосування має бути не під наглядом фракцій і тим паче «смотрящих» не від депутатського корпусу», — прокоментував Арсен Дідур.

Після двох зірваних сесій зустрітися з керівниками всіх восьми фракцій запропонувала Анна Коваленко. Публікація з запрошенням до переговорів з’явилася на її сторінці у Фейсбуці 31 грудня. Як йшлося у повідомленні, провести зустріч вона вирішила після листа від керівників 5 фракцій меншості.

«Я вважаю, що ситуація, яка склалась у Чернігівській обласній раді, може привести до політичної кризи і як наслідок — до погіршення соціально-економічної ситуації в регіоні. Запрошую керівників фракцій обласної ради провести зустріч четвертого січня для конструктивного прозорого діалогу», — написала Анна Коваленко.

Сьогодні ж, за 2 години до анонсованої зустрічі, на сайті обласної ради з’явилася заява її керівництва – Олени Дмитренко, Ніни Лемеш та Дмитра Блауша. В ній Анну Коваленко звинуватили, що замість того, щоб налагодити співпрацю, вона «виступає представником інтересів опозиційних 5-ти партій.

«Вечірні таємні засідання керівників п’яти опозиційних партій, які регулярно відбуваються в кабінеті голови ОДА, вже давно перестали бути таємними».

Заступник голови облради Дмитро Блауш у коментарі Суспільному розповів, чому представники фракцій більшості не прийшли на зустріч.

«Сьогодні запрошені усі депутати і так звані голови фракцій, яких ще сьогодні не існує. Мені теж цікавий відбір, кого саме запрошують до ОДА. І я знаю, навіть, що із групи меншості, деякі голови фракцій закордоном. І тоді виникає питання чи це імітація діалогу? Або це реальний діалог. От мені здається, що ні. У нас існують депутати обласної ради, а не депутати обласної державної адміністрації», — прокоментував Дмитро Блауш заступник голови Чернігівської обласної ради.

Також, як сказав Дмитро Блауш, вже після новорічних свят більшість проведе сесію облради і на ній ухвалять бюджет області та всі програми, які не могли прийняти через відсутність кворуму.

«У цьому місяці – це стан здоров’я, це пандемія, ніхто не може, навіть якщо в коаліції було б і 50 депутатів, був такий ризик, коли б і 20 депутатів могли б захворіти. Тому будемо сподіватися, що на найближчому тижні, після свят, усі будуть здорові, усі будуть на місці. Я зараз говорю про свою депутатку Нелю Олександрівну, ми приймемо і програми і бюджет. Тому усі зарплати вони не відчують, тому що зарплати, як правило, у кінці місяця, аванси посередині. Я думаю, ми встигнемо прийняти, а бюджет і програми вони вже будуть готові до виконання».

Джерело: Суспільне медіа


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/